Móda a krása

Zásnubný prsteň, symbol, ktorý je stále mladý

Zásnubný prsteň — symbol, ktorý je stále mladý

Vedeli ste, že sa zásnubné prstene začali používať ľudia už pred mnohými storočiami? Táto tradícia, ktorá symbolizuje lásku medzi snúbencami, pretrváva až dodnes, pretože pridáva vzácnej udalosti svoju hodnotu. Avšak, okamih, kedy vám žena povie svoje „áno“, a budete jej ho môcť nasadiť na prst nádherný zásnubný prsteň, je dobré dopredu naplánovať. Ako? To vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Zásnubné prstene majú bohatú históriu

Historické pramene datujú začiatok histórie zásnubných prsteňov už do starovekého Egypta do doby pred približne 4 800 rokmi. Vyrobené boli v tej dobe najmä zo všedného materiálu (napríklad tŕstie), neskôr sa vyrábali aj z kovu. Prvé luxusné zásnubné prstene z drahých kovov nosili ženy v Rímskej ríši približne v 2. storočí pred naším letopočtom. Drahé kamene sa na nich začali objavovať až v 15. storočí. Aj keď sa materiál, z ktorého boli vyrobené, postupne menil, tvar vždy symbolizoval nekonečnú lásku budúcich manželov tak, ako je tomu aj dnes.

Žiadosť o ruku — jeden z najkrajších okamihov 

Medzi najkrajšie chvíle života bez pochýb patrí žiadosť o ruku. Moment, kedy si dvaja ľudia navzájom vyslovia túžbu spojiť svoje životy do jedného, sa navždy vryje do pamäti. Nejeden muž preto premýšľa nad tým, ako svoju partnerku prekvapiť niečím originálnym. 

Chceli by ste spraviť niečo naozaj uchvacujúce? Môžete natočiť film, vytvoriť fotokoláž, pozvať ju na jej obľúbené miesto, ktoré vopred romanticky vyzdobíte a môžete objednať aj výlet balónom alebo loďou. Dôležité je len jedno — vaša partnerka sa pritom musí cítiť byť výnimočná.

Ako vybrať zásnubný prsteň

Azda najťažšou otázkou pre budúceho ženícha je, aký prsteň vybrať. Potrebujete poradiť? Pokúste sa nasledovať niekoľko rád:

  1. Jednou z najdôležitejších vecí je, že zásnubný prsteň by sa nastávajúcej neveste mal páčiť. Myslite na to, že ho bude nosiť každý deň. Mal by preto pasovať k štýlu jej obliekania a vyjadrovať jej vkus. Aby ste nešliapli vedľa, pozorne si všímajte aj to, aké šperky nosí. Sú to výrazné náhrdelníky a náušnice alebo má radšej nenápadné retiazky a vkusné náramky na ruku? Podľa toho vyberiete najkrajší zásnubný prsteň. 
  2. Zásnubný prsteň môže byť vyrobený z bieleho, ružového alebo žltého zlata. Chýbať by na ňom nemali ani drahé kamene. Zdobiť by ho mal diamant, ktorý je symbolom vašej túžby a lásky.  
  3. Ak neviete vybrať, môžete poprosiť o radu partnerkinu sestru alebo priateľku. Vkusu žien totiž najlepšie rozumejú práve ženy. 
  4. Nezabudnite ani na správnu veľkosť. Pred konečným výberom si môžete požičať niektorý z prsteňov vašej partnerky. Podľa neho najlepšie zistíte, akú veľkosť by mal mať kupovaný prsteň, aby dokonale pasoval na jej prstenník.

Zásnubné prstene, ako symbol lásky a spojenia medzi snúbencami, nesú so sebou bohatú históriu a vývoj, ktorý pretrváva až dodnes. Tieto šperky aj po mnohých rokoch stále vyjadrujú nekonečnú lásku a sú súčasťou jedného z najkrajších momentov života – žiadosti o ruku. Aby bol ale tento okamih krásny, nezabudnite pri výbere šperku na všetky dôležité rady a uvidíte, že na milé prekvapenie budete obaja spomínať celý život.

Prečítajte si tiež
To Top