Aktuality

Zomrel pôvodný člen kapely AC/DC Colin Burgess

Zomrel pôvodný člen kapely AC/DC Colin Burgess

Rockový svet trúchli za stratou ikonického bubeníka Colina Burgessa, ktorý bol jedným z pôvodných členov slávnej austrálskej rockovej kapely AC/DC. Burgess, ktorý zomrel vo veku 77 rokov, bol nielen mimoriadnym hudobníkom, ale aj kľúčovou súčasťou vzniku kapely, ktorá zmenila tvár rockovej hudby.

Kapela AC/DC vydala na svojom oficiálnom Facebooku smútočné vyhlásenie: „So smútkom sme sa dopočuli o úmrtí Colina Burgessa. Bol to náš prvý bubeník a veľmi uznávaný hudobník.“ Burgessova úloha v raných rokoch kapely bola neoceniteľná a jeho talent a energia boli kľúčovými prvkami pri vytváraní charakteristického zvuku AC/DC.

AC/DC, založená bratmi Malcolmom a Angusom Youngovcami v novembri 1973, sa rýchlo stala jednou z najvplyvnejších rockových skupín všetkých čias. Burgess, spolu s basgitaristom Larrym Van Kriedtom a spevákom Daveom Evansom, formovali základný zvuk kapely, ktorý sa neskôr stal legendárnym.

Príčina smrti Colina Burgessa zatiaľ nebola zverejnená, ale jeho odkaz a vplyv na hudobný svet zostanú večné. Jeho práca s AC/DC v jej zrodných rokoch položila základ pre neskoršie úspechy kapely. Burgess bol nielen súčasťou hudobnej histórie, ale aj inšpiráciou pre generácie budúcich hudobníkov.

Fanúšikovia a kolegovia z hudobného priemyslu vyjadrujú svoju sústrasť a uctievajú pamiatku tohto výnimočného bubeníka. Colin Burgess sa zapísal do sŕdc fanúšikov svojím nezameniteľným štýlom a odhodlaním. Jeho odchod je veľkou stratou pre hudobný svet.

Prečítajte si tiež
To Top