music ZONE

Adam Ďurica a Peter Lipa, unikátna spolupráca a spoločné koncerty 2024

Adam Ďurica a Peter Lipa, unikátna spolupráca a spoločné koncerty 2024

Adam Ďurica a Peter Lipa, dve významné mená slovenskej hudobnej scény, sa rozhodli prekvapiť svojich fanúšikov spoločným hudobným projektom, ktorý vyústil nielen do nového singlu, ale aj do série koncertov. Ich spolupráca sa začala pomerne nečakane, keď Adam Ďurica, považovaný za mladšiu generáciu spevákov, zložil pieseň s myšlienkou zapojiť do nej skúsenosti a hlas Petra Lipu. Tento krok vyústil do vzniku skladby „Chcel by som vedieť“, ktorá sa stala nosným pilierom ich spoločného hudobného projektu.

Adam hovorí o vzniku piesne ako o dôležitom kroku v ich spolupráci, ktorým chcel premostiť rozdiely v ich hudobných a životných skúsenostiach. Zaujímalo ho, ako to Peter Lipa, ako skúsený muzikant a spevák, vníma rôzne aspekty hudby a života. Tento koncept sa stal základom pre ich spoločnú pieseň a následne aj pre ďalšie spoločné hudobné aktivity.

Peter Lipa dopĺňa, že ich spolupráca bola pomalým, ale prirodzeným procesom, ktorý vyústil do silnej hudobnej synergie. Vďaka spoločným hudobným známostiam a rovnakej vášni pre hudbu sa im podarilo vytvoriť projekt, ktorý reflektuje ich spoločné videnie sveta a hudby.

Jedným z vrcholov ich spolupráce sú spoločné koncerty, ktoré ponúkajú fanúšikom unikátnu príležitosť vidieť obidvoch umelcov na jednom pódiu. Koncerty, označené ako „limitka“, sa uskutočnia v piatich slovenských mestách, začínajúc klubom Blue Note v Novom Meste nad Váhom. Na koncertoch sa predstaví aj Adamova kapela, v ktorej účinkujú hudobníci, ako sú Oskar Rózsa, Marcel Buntaj a Eugen Vizváry, ktorí majú bohaté skúsenosti s hudobnou spoluprácou s Petrom Lipom.

Okrem hudobnej spolupráce Adam a Peter prinášajú aj vizuálnu stránku svojho projektu, za ktorú zodpovedá Laco Rychtárik. Jeho dielo zachytáva proces tvorby piesne „Chcel by som vedieť“ a v nej sa okrem Adama a Petra objavuje aj Matej Turcer, ktorý sa postaral o finálny mix a mastering skladby.

Táto spolupráca Adama Ďuricu a Petra Lipu je príkladom toho, ako môže spojenie rozličných generácií a hudobných štýlov priniesť obohacujúce a inšpirujúce výsledky, ktoré rezonujú s poslucháčmi naprieč rôznymi vekovými skupinami. Ich projekt je oslavou hudby, priateľstva a spoločného hudobného cestovania, ktoré prináša nové perspektívy a prehlbuje vzájomné pochopenie medzi umelcami.

Prečítajte si tiež
To Top