Hobby

Aj e-kniha je darček na Vianoce, moderný spôsob darovania literatúry

Aj e-kniha je darček na Vianoce, moderný spôsob darovania literatúry

V dobe digitálnej technológie a online sveta sa mení aj spôsob, akým vyberáme a darujeme darčeky. E-knihy sa stávajú populárnou alternatívou klasických papierových kníh, a to aj počas sviatočného obdobia. Vianoce sú ideálnym časom na darovanie e-kníh, ktoré môžu priniesť radosť a obohatiť životy vašich blízkych.

Prečo darovať e-knihu?

Pohodlnosť a dostupnosť

E-knihy sú ľahko dostupné a môžu byť okamžite stiahnuté a čítané na rôznych zariadeniach, ako sú čítačky, tablety, alebo smartfóny.

Šetrnosť k životnému prostrediu

Darovaním e-knihy tiež prispievate k ochrane životného prostredia, keďže nevzniká potreba tlače a dopravy papierovej knihy.

Široký výber titulov

Na internete nájdete obrovský výber e-kníh rôznych žánrov, od klasiky až po najnovšie bestsellery.

Obľúbené kategórie e-kníh

Personalizácia darčeka

E-knihu môžete doplniť osobnou správou alebo odporúčaním, čo dodáva darčeku osobný charakter.

Ako vybrať správnu e-knihu ako darček?

Pri výbere e-knižného darčeka je dôležité zvážiť záujmy a preferencie osoby, ktorej knihu darujete. Môžete sa rozhodnúť pre titul z jej obľúbeného žánru, autora alebo ju prekvapiť niečím novým a nečakaným.

Kde kúpiť e-knihu?

E-knihy môžete zakúpiť na viacerých online platformách, ako sú Amazon, Google Play Knihy, Apple Books alebo na stránkach špecializovaných e-knižných obchodov. Po zakúpení dostanete kód alebo odkaz na stiahnutie e-knihy, ktorý môžete odoslať priamo obdarovanému.

Darovanie e-kníh na Vianoce je moderným a praktickým spôsobom, ako obdarovať svojich blízkych niečím, čo im prinesie hodiny potešenia a relaxu. Či už sú vášniví čitatelia alebo len občasní knihomoľovia, e-kniha je darčekom, ktorý určite ocenia. Tak prečo tento rok neobdarovať niekoho e-knihu a ponúknuť mu celý svet príbehov len na pár kliknutí?

Bestsellery z kategórie e-knihy

Čo sú to e-knihy?

E-knihy, alebo elektronické knihy, sú digitálna verzia tradičných papierových kníh. Môžu byť čítané na rôznych digitálnych zariadeniach, ako sú e-čítačky, tablety, smartfóny alebo počítače.

Viac sa dozviete TU

Kde môžem e-knihy kúpiť alebo sťahovať?

E-knihy sú dostupné na mnohých online platformách, ako sú Amazon (Kindle), Apple Books, Google Play Knihy, Barnes & Noble (Nook), alebo na špecializovaných webových stránkach ako Kobo, Smashwords a ďalších.

Potrebujem špeciálne zariadenie na čítanie e-kníh?

Nie nutne. E-knihy môžete čítať na špeciálnych e-čítačkách ako Kindle alebo PocketBook, ale aj na bežných tabletoch, smartfónoch alebo počítačoch pomocou príslušných čítačiek e-kníh alebo aplikácií.

Najlepšie čítačky e-kníh

Amazon Kindle Paperwhite 5 2021
Amazon Kindle 2022
PocketBook 700 Era
PocketBook 743G InkPad 4
ONYX BOOX NOTE AIR 3 C

Aké sú výhody e-kníh oproti tradičným knihám?

E-knihy sú pohodlnejšie na prenos, často lacnejšie, šetria priestor a ponúkajú možnosti ako zmena veľkosti písma, záložky alebo vyhľadávanie v texte. Sú tiež šetrnejšie k životnému prostrediu.

Ako dlho môžem e-knihu držať po jej zakúpení?

E-knihu vlastníte neobmedzene po zakúpení, pokiaľ je uložená na vašom zariadení alebo účte, z ktorého ste ju zakúpili.

Je možné vypožičiavať si e-knihy z knižníc?

Áno, mnohé verejné knižnice teraz ponúkajú možnosť požičiavať si e-knihy. Na požičiavanie potrebujete platný čitateľský preukaz a prístup k online platforme knižnice.

Môžem si e-knihy vypočuť ako audioknihy?

Nie všetky e-knihy sú dostupné ako audioknihy, ale mnohé populárne tituly majú svoje audio verzie. Audioknihu si však musíte kúpiť zvlášť.

Prečítajte si tiež
To Top