music ZONE

Avantasia vystúpi na TOPFEST 2024

Avantasia vystúpi na TOPFEST 2024

Festival TOPFEST, ktorý sa v roku 2024 uskutoční na žilinskom letisku, prinesie výnimočný hudobný zážitok s príchodom symfonickej rockovo-metalovej opery Avantasia. Tento jedinečný projekt, vedený spevákom Tobiasom Sammetom z kapely Edguy, sľubuje fanúšikom show, aká sa na slovenských pódiách ešte nekonala. Rockové divadlo plné energie a emócií bude k videniu 27. júna 2024, a stane sa jedným z vrcholov festivalu TOPFEST.

Avantasia, powermetalový projekt, ktorý svojím názvom kombinuje mytický Avalon a svet fantázie, predstavuje viac než len hudobnú skupinu. Tento projekt, ktorý Tobias Sammet spustil v roku 1999, sa stal fenoménom v rámci rockovej a metalovej scény. Jeho popularita a celosvetové uznanie vyplynulo nielen z originálneho konceptu rockovej opery, ale aj z kvality hudby, ktorá oslovuje fanúšikov power metalu, speed metalu a melodického rocku po celom svete.

Avantasia je známa svojím excelentným výberom spevákov a muzikantov, čo je zárukou skvelého zážitku na koncertoch. Na každom albume projektu sa podieľajú renomované mená rockovej a metalovej scény, ako sú Eric Martin, Jorn Lande, Ronnie Atkins, Michael Kiske, Sharon den Adel a mnohí ďalší. Ktoré z týchto hviezd sa objavia na slovenskom vystúpení, zostáva zatiaľ tajomstvom, ktoré bude odhalené na jar budúceho roku.

Marián Kollár, organizátor festivalu Topfest, vyjadril nadšenie z príchodu Avantasie na festival. Podľa jeho slov, tento projekt predstavuje niečo špeciálne a verí, že jeho prítomnosť na festivale oživí a spestrí program ročníka 2024. Očakáva sa, že Avantasia prinesie na festivalové pódiá nezabudnuteľnú atmosféru a skvelú hudbu.

Vstupenky na TOPFEST 2024, ktorý sa bude konať od 27. do 29. júna 2024 na letisku v Žiline, sú už v predaji. Fanúšikovia, ktorí sa chcú stať súčasťou tohto výnimočného hudobného zážitku, by nemali váhať a mali by si svoje vstupenky zaobstarať čo najskôr na oficiálnej stránke festivalu topfestofficial.sk.

Prečítajte si tiež
To Top