Aktuality

Berlin na Netflixe, seriál zo sveta Money Heist je už online

Berlin na Netflixe, seriál zo sveta Money Heist je už online

29. decembra 2023, Netflix uviedol na trh najnovší prírastok do svojho rozsiahleho portfólia seriálov: „Berlin“, spin-off, ktorý rozširuje fascinujúci svet populárnej série Money Heist (La Casa de Papel). Táto nová séria, vytvorená týmom Álexa Pina a Esther Martínez Lobato, ponúka divákom pohľad do života ikonickej postavy Berlina, stvárneného nenapodobiteľným Pedro Alonsom.

„Berlin“ sa odvíja od hlavnej línie Money Heist a venuje sa postave Berlina, jedného z kľúčových mozgov za legendárnou lúpežou v španielskej kráľovskej mincovni. Tento spin-off však nie je len ďalším rozprávaním príbehu lúpeže; sústredí sa na Berlínov život predtým, než mu bola diagnostikovaná smrteľná choroba, a ponúka divákom podrobnejší pohľad na jeho komplexnú postavu.

Berlin, ako postava, bol vždy obklopený aurou záhadnosti. Bol zobrazený ako charizmatický, inteligentný a kultivovaný, no zároveň neúprosný a bezohľadný. Tento spin-off je príležitosťou pre fanúšikov, aby lepšie pochopili, čo stojí za jeho fascinujúcim a často protirečivým správaním.

Netflix, držiac sa svojho osvedčeného modelu, uvoľnil všetkých osem epizód naraz, umožňujúc divákom ponoriť sa do príbehu bez prerušenia. Premiéra seriálu bola naplánovaná na 29. december 2023 čím sa tento deň stal výnimočným pre fanúšikov Money Heist po celom svete.

S osem epizódami, každou nabitou napätím, drámou a nečakanými zvratmi, „Berlin“ sľubuje byť úchvatnou jazdou. Očakáva sa, že seriál udrží charakteristický štýl a tempo, ktoré učinili Money Heist medzinárodným fenoménom, zatiaľ čo ponúkne nový pohľad a rozšíri už tak bohatý naratívny vesmír.

„Berlin“ je viac než len doplnok k Money Heist; je to samostatný príbeh, ktorý rozširuje a obohacuje už tak pútavý svet série. S Pedro Alonsom v hlavnej úlohe a súborom talentovaných tvorcov za kamerou, tento seriál je pripravený zaujať divákov a poskytnúť im nový pohľad na jednu z najikonickejších postáv seriálovej histórie. Pre fanúšikov Money Heist i nových divákov je „Berlin“ neodmysliteľným prídavkom do sveta seriálov na Netflixe.

O čom je seriál „Berlin“ na Netflixe?

„Berlin“ je spin-off seriálu Money Heist (La Casa de Papel), ktorý sa sústreďuje na postavu Berlina, ztvárnenú Pedro Alonsom. Seriál sa ponorí do Berlínovho života pred jeho účasťou na lúpeži v španielskej kráľovskej mincovni a pred diagnostikovaním jeho smrteľnej choroby.

Kto stojí za tvorbou seriálu „Berlin“?

Seriál vytvorili Álex Pina a Esther Martínez Lobato, ktorí sú známi svojou prácou na Money Heist.

Koľko epizód má seriál „Berlin“ a ako sú dostupné?

„Berlin“ pozostáva z ôsmich epizód, ktoré boli všetky uvedené naraz na Netflixe, umožňujúc divákom sledovať celú sériu bez prerušenia.

Je seriál „Berlin“ priamym pokračovaním Money Heist?

Nie, „Berlin“ nie je priamym pokračovaním, ale skôr spin-offom, ktorý sa zameriava na jednu konkrétnu postavu a jej príbeh pred udalosťami Money Heist.

Musím vidieť Money Heist, aby som pochopil seriál „Berlin“?

Hoci poznanie príbehu Money Heist môže obohatiť zážitok, „Berlin“ je navrhnutý tak, aby bol prístupný aj pre tých, ktorí seriál Money Heist nevideli.

Aký typ žánru predstavuje seriál „Berlin“?

Seriál „Berlin“ je mixom drámy, kriminálneho a akčného žánru s prvkami thrilleru, podobne ako jeho predchodca Money Heist.

Bude seriál „Berlin“ mať viac sérií?

K dnešnému dňu (29.12.2023) neboli ohlásené žiadne ďalšie série, ale toto môže závisieť od popularity a prijatia prvej série.

Je možné sledovať seriál „Berlin“ v iných jazykoch alebo s titulkami?

Áno, Netflix zvyčajne ponúka viacjazyčné audio možnosti a titulky, vrátane originálneho španielskeho znenia a anglických titulkov.

Kde môžem sledovať seriál „Berlin“?

Seriál „Berlin“ je exkluzívne dostupný na platforme Netflix, pre predplatiteľov služby.

Prečítajte si tiež
To Top