Aktuality

Bratislavská ZOO je kvôli silnému vetru uzavretá

Bratislavská ZOO je kvôli silnému vetru uzavretá

Bratislavská zoologická záhrada, obľúbené miesto pre mnohých návštevníkov a rodiny s deťmi, oznámila 27.1.2024 dočasné uzavretie svojho areálu kvôli hrozbe silného vetra. Toto bezpečnostné opatrenie je reakciou na meteorologické výstrahy, ktoré predpovedajú silné poryvy vetra v oblasti. Tento krok bol nevyhnutný na zabezpečenie bezpečnosti návštevníkov aj zvierat v zoo.

Kvôli náhlemu uzavretiu areálu došlo aj k zrušeniu plánovaného podujatia, ktoré malo byť vrcholom dnešného dňa v zoologickej záhrade. Podujatie malo zahŕňať kŕmenie vlčej svorky, čo je obľúbená atrakcia pre mnohých návštevníkov. Tento program bol navrhnutý tak, aby poskytol unikátny pohľad na život a správanie týchto vzácnych zvierat v prostredí, ktoré napodobňuje ich prirodzené habitáty.

Hoci zrušenie podujatia a uzavretie zoo môže byť pre mnohých sklamaním, vedenie zoologickej záhrady zdôrazňuje, že bezpečnosť je ich najvyššou prioritou. Silný vietor predstavuje potenciálnu hrozbu nielen pre návštevníkov, ale aj pre zvieratá a infraštruktúru zoo. Vedenie zoologickej záhrady uviedlo, že monitoruje situáciu a o opätovnom otvorení areálu bude verejnosť informovaná prostredníctvom oficiálnych kanálov.

Pre tých, ktorí plánovali navštíviť zoologickú záhradu, vedenie zoo odporúča sledovať ich webové stránky a sociálne médiá pre najnovšie informácie a alternatívne dátumy pre zrušené podujatia. Zároveň zoo ponúka lexikón zvierat a vzdelávacie materiály na svojej webovej stránke, aby návštevníci mohli zažiť kúsok zo sveta zvierat z pohodlia svojich domovov.

V reakcii na silný vietor podnikla zoologická záhrada aj kroky na zabezpečenie bezpečnosti a pohody zvierat. Mnohé zvieratá boli presunuté do vnútorných ubytovacích zariadení alebo do zabezpečených vonkajších areálov. Tím ošetrovateľov je na mieste, aby zabezpečil, že všetky zvieratá zostanú počas zatvorenia záhrady v bezpečí a pohode.

Uzavretie Bratislavskej zoologickej záhrady je preventívnym opatrením v reakcii na silný vietor, ktorý ohrozuje bezpečnosť návštevníkov aj zvierat. Aj keď to môže byť pre mnohých sklamaním, zoo zdôrazňuje dôležitosť bezpečnosti a sľubuje, že návštevníci budú mať možnosť navštíviť zrušené podujatia v neskoršom termíne. V týchto časoch je dôležité pamätať na to, že bezpečnosť je vždy na prvom mieste.

Prečítajte si tiež
To Top