Aktuality

Čo budú hrať AC/DC v Bratislave 2024, zoznam skladieb z posledných koncertov

Čo budú hrať AC/DC v Bratislave 2024, zoznam skladieb z posledných koncertov

Keďže sa AC/DC chystajú zavítať do Bratislavy, fanúšikovia už netrpezlivo špekulujú, ktoré skladby z legendárneho repertoáru kapely oživia na pódiu. Z nedávnych koncertov je jasné, že AC/DC zostávajú verní svojim klasikám, a preto je viac než pravdepodobné, že setlist pre slovenských fanúšikov bude plný hitov, ktoré formovali rockovú hudbu.

Na základe výkonov z posledných koncertov sa očakáva, že AC/DC predvedú tieto skladby aj v Bratislave:

 1. If You Want Blood (You’ve Got It)
 2. Back in Black
 3. Demon Fire
 4. Shot Down in Flames
 5. Thunderstruck
 6. Have a Drink on Me
 7. Hells Bells
 8. Shot in the Dark
 9. Stiff Upper Lip
 10. Dirty Deeds Done Dirt Cheap
 11. Shoot to Thrill
 12. Sin City
 13. Givin the Dog a Bone
 14. Rock ‚n‘ Roll Train
 15. You Shook Me All Night Long
 16. Dog Eat Dog
 17. High Voltage
 18. Hell Ain’t a Bad Place to Be
 19. Riff Raff
 20. Highway to Hell
 21. Whole Lotta Rosie
 22. Let There Be Rock
 23. T.N.T.
 24. For Those About to Rock (We Salute You)

Tento výber skladieb neponecháva pochybnosti o tom, že AC/DC sú pripravení ponúknuť fanúšikom nezabudnuteľnú šou. Od hĺbavých riffov v „Back in Black“ až po elektrizujúce sólo v „Thunderstruck“, každá skladba je ikonou v histórii rockovej hudby.

Či už ste oddaným fanúšikom, ktorý sleduje kapelu desaťročia, alebo ste nováčikom, ktorý túži po prvom skutočnom rockovom koncerte, AC/DC vám to bezpochyby dajú pocítiť. S kombináciou klasických hitov a novších skladieb ako „Demon Fire“ a „Shot in the Dark“ je zrejmé, že kapela si zachovala svoju energiu a schopnosť zapáliť publikum.

Pre fanúšikov v Bratislave to bude príležitosť prežiť legendu na vlastnej koži, zaspomínať si na zlaté časy rock ‚n‘ rollu a možno aj objaviť nové obľúbené skladby. AC/DC sú známi svojou schopnosťou premeniť každý koncert na nezabudnuteľný zážitok, a slovenskí fanúšikovia sa môžu tešiť na večer plný energie, nostalgie a nekonečného rocku.

Pripravte sa, Bratislava: AC/DC prichádzajú, a s nimi aj noc, na ktorú sa nezabúda. Tieto skladby sú viac než len hudba, sú to hymny generácií, a čoskoro ich budete môcť zažiť naživo.

Kto sú AC/DC?

AC/DC je austrálska rocková kapela založená v Sydney v roku 1973 bratmi Malcolmom a Angusom Youngmi. Sú známi svojím silným rockovým zvukom, energickými vystúpeniami a ikonickými skladbami, ktoré sa stali klasikami rockovej hudby.

Aký štýl hudby hrajú AC/DC?

AC/DC hrajú hard rock, rock ‚n‘ roll a blues rock. Ich hudba je charakterizovaná silnými riffmi, jednoduchou štruktúrou piesní a výrazným vokálom.

Kto je súčasným spevákom AC/DC?

Brian Johnson sa stal spevákom AC/DC v roku 1980 po smrti pôvodného speváka Bona Scotta. V roku 2016 bol kvôli problémom so sluchom nútený prestať s vystupovaním, ale v roku 2020 sa vrátil do kapely kvôli albumu „Power Up“.

Aké sú najznámejšie hity AC/DC?

Medzi najznámejšie hity AC/DC patria skladby ako „Back in Black“, „Highway to Hell“, „Thunderstruck“, a „You Shook Me All Night Long“.

Koľko albumov AC/DC vyprodukovalo?

AC/DC vyprodukovalo viac ako 17 štúdiových albumov, vrátane ich najnovšieho albumu „Power Up“ z roku 2020.

Čo znamená názov AC/DC?

Názov AC/DC je akronym pre „alternating current/direct current“ (striedavý prúd/jednosmerný prúd). Symbolizuje energiu a dynamiku kapely, ako aj ich hudbu, ktorá „elektrizuje“ poslucháčov.

Boli AC/DC niekedy uvedení do Siene slávy rock and rollu?

Áno, AC/DC boli uvedení do Siene slávy rock and rollu v roku 2003 za ich prínos k hudobnému priemyslu a trvalý vplyv na rockovú hudbu.

Aké ocenenia získala kapela AC/DC?

AC/DC získali mnohé ocenenia a vyznamenania vrátane cien Grammy, MTV Video Music Awards a mnohých ďalších. Ich album „Back in Black“ je jedným z najpredávanejších albumov všetkých čias.

Prečítajte si tiež
To Top