music ZONE

Dominik „Dommo“ Gajdošech prichádza s debutovým sólovým EP

Dominik „Dommo“ Gajdošech nie je v hudobnej komunite neznámym menom. Jeho začiatky siahajú k pozícii frontmana v rock and rollovej kapele The Cellmates, s ktorou si vyslúžil úctyhodné miesto na hudobnej scéne, zahral na významných festivaloch po celej Európe a vydal dva albumy. Jeho pieseň „Rockabilly Feeling“ získala viac ako dva milióny zhliadnutí na YouTube. Avšak pandémia koronavírusu priniesla zmenu – nie len vo svete, ale aj v jeho hudobnej kariére.

REKLAMA

Covidové obdobie prinieslo mnohým umelcom výzvu, ako sa prispôsobiť novej realite, a Dommo nebol výnimkou. Z rokov aktívneho koncertovania, kedy stále koncertoval s kapelou, sa odrazu ocitol doma s množstvom času na premýšľanie a tvorenie. „Po rokoch hrania a tvorenia v anglickom jazyku prišla výzva na sólové piesne v rodnej slovenčine,“ hovorí Dommo. „Konfrontovať samého seba a pýtať sa, čo cítim a ako to hudobne vyjadriť si vyžaduje veľa času a vôbec odvahy sa spoznávať.“

S touto novou inšpiráciou a zmenou smeru vydal Dommo dva single „Vráť sa len so mnou“ a „Môžeš to urobiť ty“ a teraz prináša svoje debutové sólové EP. EP obsahuje päť skladieb, ktorých autorom hudby je samotný Dommo a texty písala speváčka a herečka Vrana Marianna Ďuranová. Za produkciami stojí Adam Kuruc, známy svojou spoluprácou s mnohými významnými menami slovenskej hudby.

REKLAMA

„Piesne vznikali postupne od roku 2021 a odzrkadľujú mnoho zmien, ktoré sa mi v živote udiali v posledných rokoch,“ hovorí o svojom novom EP Dommo. Grafický dizajn obalu zase vytvorili talentované dievčatá z ateliéru Dve ľavé.

S novým EP pod pazuchou je Dommo plný energie a entuziazmu pre budúcnosť. „Veľmi sa teším z nového EPčka a verím, že sa bude páčiť. Aktuálne pracujem na koncertnom repertoári, aby som mohol predstaviť tieto piesne ľuďom aj naživo. Koncerty mi už chýbajú a po tomto štúdiovom období by som si to rád opäť užil na pódiu,“ uzatvára Dommo s nádejou, že čoskoro bude môcť znova zdieľať svoju hudbu s fanúšikmi naživo.

REKLAMA
Prečítajte si tiež
Pridať komentár

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top