music ZONE

Elán: Hudobná legenda v knižnej podobe

Elán: Hudobná legenda v knižnej podobe

Slovenská a česká hudobná scéna nespočetnekrát vydala do sveta talentovaných umelcov a kapely. No málokto môže sa pochváliť takou povesťou a historickým vplyvom ako skupina Elán. Keď sa povie Elán, mnohým hrá do uší zvuk gitary, špecifický hlas Joža Ráža a záplava spomienok na koncerty, ktoré menili hudobný svet.

Pokiaľ ste vždy túžili zažiť atmosféru zákulisia koncertov Elánu, cítiť vibrujúcu energiu menších javísk či gigantických pódií a preniknúť do príbehu tejto ikonickej kapely, máme pre vás skvelú správu. Predstavujeme knihu, ktorá vás prevedie celou históriou Elánu, od jej skromných začiatkov až po jej momentálny úspech.

Knihu si môžete kúpiť TU

Táto fascinujúca kniha, napísaná novinárkou Marcelou Titzlovou, osvetľuje neuveriteľnú cestu kapely, ktorá sa za 55 rokov stala fenoménom a hudobným milníkom. Titzlová, ktorá bola svedkom mnohých významných okamihov skupiny, vytvára živý a pútavý obraz o Eláne, ktorý je doplnený vzácnymi fotografiami, novinovými výstrižkami, rukopisnými textami piesní a mnohými ďalšími pokladmi.

Čitateľ je zavedený na miesta, kde sa písala hudobná história – od slávnych scén Carnegie Hall v New Yorku až po grandióznu Letnú v Prahe. Vďaka tejto knihe môžete prežiť vzostupy a pády kapely ako keby ste boli súčasťou samotného Elánu. Okrem toho sa dozviete aj mnoho dosiaľ nepoznaných informácií zo zákulisia a podrobností z ich každodenného života.

Záverečná časť knihy je venovaná osobnému pohľadu troch pilierov Elánu: Joža, Jana a Vaša. Ich pohľady a spomienky prinášajú jedinečný pohľad na fungovanie kapely a ich videnie sveta hudby i života samotného.

Táto kniha je nielen dokonalým sprievodcom pre fanúšikov Elánu, ale aj pre všetkých milovníkov hudby, ktorí chcú pochopiť, čo robí túto kapelu takou výnimočnou. ELÁN nie je len hudobná skupina. Je to fenomén, legenda a dokaz, že hudba môže meniť svet. A ako správne uzatvára kniha – ELÁN je večný.

Prečítajte si tiež
To Top