Aktuality

GTA 6 má svoj trailer aj dátum vydania na PS5 a Xbox Series X / S

GTA 6 má svoj trailer aj dátum vydania na PS5 a Xbox Series X / S

Pár hodín pred plánovanou premiérou prvého traileru hry GTA 6, bol na platforme X (predtým známej ako Twitter) nečakane zverejnený trailer zatiaľ neznámym, teraz už suspendovaným účtom. Hoci mal byť trailer GTA 6 oficiálne predstavený v utorok 5. decembra o 9:00 ráno, spoločnosť Rockstar okamžite reagovala a zverejnila trailer na svojom oficiálnom YouTube kanáli.

Trailer potvrdil mnohé detaily o GTA 6, ktoré sa postupne objavovali počas posledných dvoch rokov, vrátane prostredia vo Vice City a faktu, že hlavnou protagonistkou hry bude prvá ženská postava v sérii s príbehovými prvkami inšpirovanými Bonnie a Clydeom. Trailer tiež oznamuje, že hra GTA 6 sa plánuje vydať v roku 2025, a v tlačovej správe zverejnenej v pondelok Rockstar špecifikoval, že hra príde na PS5 a Xbox Series X / S v tom istom roku.

Desať rokov vývoja a prvý trailer GTA 6 by mohol byť nič viac ako len rímska číslica šesť, ale i tak by pravdepodobne podnietil diskusie a špekulácie až do konca času. Našťastie, trailer bol omnoho viac, ukazuje štandardy GTA – rýchle autá, nebezpečnú streľbu, hrste nelegálne získaných peňazí a všeobecný americký hedonizmus – v pozadí Vice City, fiktívnej verzie Miami.

Odhalenie GTA 6 bolo plné uniknutých informácií. Ešte tento rok bol v Spojenom kráľovstve zadržaný tínedžer, ktorý bol zodpovedný za minuloročný únik, ktorý rozšíril 90 videí z vývojového procesu hry. Okrem toho, tento týždeň sa na TikToku objavilo video, ktoré tvrdilo, že ide o uniknuté zábery z hry, údajne pochádzajúce od dieťaťa zamestnanca spoločnosti Rockstar. TikTok videá (ktoré sú v čase publikovania stále dostupné na službe) ukazujú zábery z počítačového monitora, ktorý prezentuje široké zábery prostredia hry.

Kedy bude vydaná hra GTA 6?

GTA 6 je naplánované na vydanie v roku 2025.

Na akých platformách bude dostupná GTA 6?

Hra príde na PlayStation 5 a Xbox Series X / S.

Aké je prostredie hry GTA 6?

Hra sa odohráva vo Vice City, fiktívnej verzii Miami, a v štáte Leonida.

Kto je hlavnou postavou v GTA 6?

Hlavnou postavou je žena menom Lucia, ktorá je prvou ženskou protagonistkou v sérii GTA.

Aký príbeh ponúka GTA 6?

Príbeh má prvky inšpirované Bonnie a Clydeom, kde Lucia spácha niekoľko zločinov so svojím priateľom po vyjdení z väzenia.

Aké sú kľúčové prvky hry?

Hra obsahuje typické prvky GTA, ako sú rýchle autá, nebezpečná streľba, nelegálne získané peniaze a americký hedonizmus.

Bude GTA 6 najväčšia hra v sérii?

Podľa Rockstar, GTA 6 bude najväčšou a najimpozantnejšou evolúciou v sérii Grand Theft Auto.

Bude GTA 6 obsahovať virtuálnu realitu (VR)?

Momentálne neexistujú žiadne oficiálne informácie o podpore VR v GTA 6.

Prečítajte si tiež
To Top