Kultúra

Halloween príde ako seriál, legendárny príbeh sa vráti na začiatok

Halloween príde ako seriál, legendárny príbeh sa vráti na začiatok

Nadchádzajúci televízny seriál Halloween bude predstavovať úplný „kreatívny reset“, ktorý čerpá z pôvodného filmu Johna Carpentera. Podľa najnovších informácií seriál nebude nadväzovať na film Halloween Ends z roku 2022, skôr sa bude opierať o udalosti z filmu z roku 1978.

„Základom je pôvodný film, postavy toho filmu a možno skupina postáv, na ktoré sme sa v posledných filmových verziách alebo dokonca v niekoľkých z nich nezamerali až tak veľmi,“ povedal filmový producent Marc Helwig. „Je to úplne kreatívny reset, vrátenie sa k pôvodnému filmu, namiesto rozvíjania čohokoľvek z nedávnejších filmových adaptácií.“

Hoci k seriálu Halloween zatiaľ nebol priradený scenárista, Helwig povedal, že seriál je „na rýchlej ceste“. Pridal: „Je to pre nás veľká priorita. V posledných mesiacoch sme mali množstvo vzrušujúcich rozhovorov s množstvom veľmi talentovaných ľudí a myslím, že veľmi skoro budeme mať celkom dobrú predstavu o tom, čo budeme robiť. Dúfame, že veľmi skoro vytvoríme tvorivý tím.“

Miramax kúpil televízne práva na franšízu Halloween v októbri 2023. Detaily dejovej línie zostávajú zatiaľ utajené, hoci spoločnosť dúfa, že seriál by mohol byť začiatkom nového filmového vesmíru, ktorý by sa rozšíril aj do filmov.

Franšíza Halloween bola niekoľkokrát obnovená Do dnešného dňa bolo vo franšíze Halloween vyrobených 13 filmov. Carpenterov Halloween nasledovali filmy Halloween II z roku 1981, Halloween III: Season of the Witch z roku 1982, Halloween 4: The Return of Michael Myers z roku 1988, Halloween 5: The Revenge of Michael Myers z roku 1989 a Halloween: The Curse of Michael Myers z roku 1995.

Halloween H20: 20 Years Later, ktorý bol vydaný v roku 1998, anuloval všetko po Halloween II. Nasledoval Halloween: Resurrection z roku 2002, potom bola franšíza znovu spustená v roku 2007 s filmom Roba Zombieho: Halloween a Halloween II z roku 2009.

David Gordon Green potom vytvoril novú trilógiu Halloween — Halloween z roku 2018, Halloween Kills z roku 2021 a Halloween Ends z roku 2022 — ktorá anulovala všetko po Carpenterovom pôvodnom filme.

Prečítajte si tiež
To Top