Aktuality

Hasiči zasahujú pri požiari v Prešove, evakuácia a bezpečnostné opatrenia

Hasiči zasahujú pri požiari v Prešove, evakuácia a bezpečnostné opatrenia

Hasičský zbor momentálne čelí vážnemu požiaru v spaľovni odpadov na Jilemnického ulici v Prešove. Informáciu potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove. Svedkovia z miesta incidentu hlásia viaceré výbuchy, čo naznačuje závažnosť situácie.

Začiatok požiaru je lokalizovaný v priestoroch skladu horľavých látok spoločnosti Fecupral. Prvotné informácie nasvedčujú, že príčinou požiaru by mohlo byť samovznietenie týchto látok, ale presné príčiny sú stále predmetom vyšetrovania.

Vzhľadom na rozsah požiaru a nebezpečenstvo šírenia ohňa, hasiči pristúpili k evakuácii ľudí z okolitých firiem. Bezpečnostné sily uzatvorili priľahlé oblasti vrátane Budovateľskej a Jilemnického ulice, aby zabránili prístupu verejnosti a zabezpečili priestor pre záchranné práce.

Mestské úrady spolu s HaZZ vyzývajú obyvateľov Prešova, aby sa vyhýbali dotknutým oblastiam, nevychádzali von a udržiavali okná zatvorené, aby sa chránili pred možným vdychovaním škodlivých látok, ktoré by mohli unikať do ovzdušia v dôsledku požiaru.

K zásahu bolo pôvodne vyslaných 18 hasičov s ôsmimi hasičskými vozidlami. Vzhľadom na náročnosť situácie boli vyslané ďalšie záchranné jednotky, aby podporili hasičov na mieste a maximalizovali úsilie o uhasenie požiaru.

Situácia si vyžaduje maximálnu opatrnosť a koordinované úsilie záchranných zložiek. Aktuálna informácia o vývoji situácie a možných dopadoch na obyvateľov bude pravidelne aktualizovaná. Občania sú vyzývaní, aby dodržiavali všetky pokyny od príslušných úradov a záchranných zložiek. Bezpečnosť obyvateľov a efektívna kontrola požiaru sú najvyššou prioritou.

Prečítajte si tiež
To Top