Aktuality

HK Dukla Ingema Michalovce ovládla Nitru v napínavom súboji Tipos extraligy

HK Dukla Ingema Michalovce ovládla Nitru v napínavom súboji Tipos extraligy

V nedeľnom stretnutí 26. kola Tipos extraligy sa hokejistom HK Dukla Ingema Michalovce podarilo triumfovať na ľade Nitry s tesným výsledkom 3:2 po nájazdoch. Tento zápas znamenal pre Michalovce deviaty víťazný duel v rade, čím si upevnili svoje postavenie v súťaži. Kľúčový moment prišiel s výkonom útočníka Samuela Solenského, ktorý rozhodol stretnutie svojím víťazným gólom v sérii nájazdov.

Zápas bol od začiatku v réžii domácich Nitranov, ktorí boli v úvodnom dejstve aktívnejší a v pomere striel 17:5 prevýšili svojho súpera. Napriek tomu sa im podarilo odskočiť Michalovčanom iba o jeden gól. Michalovce však ukázali svoju odolnosť a v závere druhej tretiny vyrovnali stav stretnutia.

Koniec druhej časti priniesol kontroverzný moment, keď sa zdalo, že Nitrania znovu získavajú vedenie gólom Bubelu, ktorý však padol tesne po uplynutí času. Tretia tretina nepriniesla žiadne ďalšie góly, a tak rozhodovanie o víťazovi prešlo do samostatných nájazdov.

V dramatických nájazdoch sa ukázal ako hrdina Samuel Solenský, ktorý minulú sezónu ešte obliekal dres Nitry. Jeho rozhodujúci gól v nájazdoch znamenal víťazstvo pre Michalovce. Nemenej dôležitým článkom tímu bol brankár Glosár, ktorý zaznamenal 43 úspešných zákrokov z 45 striel.

HK Dukla Ingema Michalovce tak pokračuje vo svojej víťaznej sérii, zatiaľ čo Nitrania zaznamenali už piatu prehru z posledných šiestich zápasov. Tento zápas znovu dokázal, že v hokeji môže byť každý zápas plný prekvapení a napätia až do poslednej chvíle. Michalovce svojím výkonom ukázali, že majú ambície a schopnosti stať sa vážnymi konkurentmi v boji o vrcholné pozície v Tipos extralige.

Prečítajte si tiež
To Top