music ZONE

James Blunt koncert Bratislava 2024

James Blunt koncert Bratislava 2024

Večer 6. marca 2024 sa v bratislavskej TIPOS Aréne, na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, uskutočnil koncert, ktorý pritiahol pozornosť fanúšikov populárnej hudby z celého Slovenska. Jeden z najúspešnejších popových spevákov nedávnej minulosti, James Blunt, prišiel do slovenskej metropoly v rámci svojho svetového turné „The Who We Used To Be Tour“. Toto turné je pomenované po jeho najnovšom albume, ktorý sa na pulty obchodov dostal koncom októbra predchádzajúceho roka.

James Blunt, ktorý sa preslávil svojim výnimočným hlasom a emotívnymi piesňami, v stredu 6. marca 2024 predstavil v Bratislave svoje najnovšie dielo. Fanúšikovia si mohli vychutnať živé predstavenie prvých singlov z albumu, vrátane piesne „Beside You“, ktorá bola zverejnená ako prvá ochutnávka už 2. augusta 2023.

James Blunt, britský spevák a bývalý vojak, má na svojom konte predaj viac ako 20 miliónov kópií albumov po celom svete. Jeho debutový album „Back To Bedlam“ z roku 2004 sa stal v Británii najpredávanejším albumom nultých rokov 21. storočia. James Blunt je držiteľom niekoľkých prestížnych ocenení, vrátane dvoch Brit Awards, dvoch Ivor Novello Awards, dvoch MTV Video Music Awards a päť nominácií na Grammy.

Medzi jeho najpopulárnejšie hity patrí „You’re Beautiful“, „Wisemen“, „Goodbye My Lover“, „Carry You Home“ a „1973“. Jeho koncerty sú známe vysokou úrovňou interaktivity s publikom, pričom James dokáže prekvapiť nie len emotívnymi piesňami, ale aj svojim tancom medzi divákmi či zoskokmi z pódia.

James blunt Bratislava 2024 setlist (skladby)

 1. Beside You
 2. Saving a Life
 3. Wisemen
 4. Carry You Home
 5. All the Love That I Ever Needed
 6. Dark Thought
 7. Goodbye My Lover
 8. Glow
 9. High
 10. The Girl That Never Was
 11. Postcards
 12. I Won’t Die With You
 13. Coz I Luv You (Slade cover)
 14. You’re Beautiful
 15. Same Mistake
 16. Stay the Night
 17. OK (Robin Schulz cover)
 18. Monsters
 19. Bonfire Heart
 20. 1973

Kto je James Blunt?

James Blunt je britský spevák a skladateľ, ktorý sa preslávil na celom svete vďaka svojmu hitu „You’re Beautiful“ z albumu „Back To Bedlam“ vydaného v roku 2004. Pred svojou hudobnou kariérou slúžil Blunt v britskej armáde.

Aké sú najznámejšie hity Jamesa Blunta?

Medzi najznámejšie hity patria „You’re Beautiful“, „Wisemen“, „Goodbye My Lover“, „Carry You Home“ a „1973“.

Aké ocenenia získal James Blunt?

James Blunt získal viaceré ocenenia, vrátane dvoch Brit Awards, dvoch Ivor Novello Awards, dvoch MTV Video Music Awards a bol päťkrát nominovaný na Grammy.

O čom je turné „The Who We Used To Be“?

Turné „The Who We Used To Be“ je svetové turné Jamesa Blunta, ktoré podporuje jeho najnovší album s rovnakým názvom. Turné ponúka živé predstavenia nových piesní z tohto albumu, ako aj jeho najväčšie hity.

Kedy James Blunt vystúpi v Bratislave?

James Blunt má naplánovaný koncert v Bratislave 6. marca 2024 v rámci svojho turné „The Who We Used To Be“.

Kde sa koná bratislavský koncert Jamesa Blunta?

Koncert sa uskutoční v TIPOS Aréne, na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Aké nové piesne predstaví James Blunt na svojom turné?

Na turné „The Who We Used To Be“ predstaví James Blunt nové piesne z rovnomenného albumu, vrátane singlu „Beside You“, ktorý bol zverejnený ako prvý z albumu.

Prečítajte si tiež
To Top