Aktuality

Jarné prázdniny 2024, kedy si študenti užijú voľno v jednotlivých krajoch

Jarné prázdniny 2024, kedy si študenti užijú voľno v jednotlivých krajoch

Jarné prázdniny 2024 predstavujú pre študentov z celého Slovenska obdobie oddychu a regenerácie po náročných mesiacoch štúdia. Rok 2024 prináša rôzne termíny pre jednotlivé kraje, umožňujúc tak rodinám plánovať svoje voľno podľa lokálneho školského kalendára. Poďme sa bližšie pozrieť na to, kedy sa môžu študenti v rôznych regiónoch Slovenska tešiť na jarné prázdniny.

Trenčiansky a Žilinský kraj

Prázdniny v týchto dvoch susediacich krajoch začínajú v rovnakom termíne, od 17. februára do 25. februára 2024. Študenti z mestáčikov a miest ako Trenčín, Považská Bystrica, Žilina či Liptovský Mikuláš si tak môžu užiť súbežné prázdniny.

Prešovský a Košický kraj

O týždeň neskôr, od 24. februára do 3. marca 2024, príde na rad východ Slovenska. Prešov, Košice, Poprad a ďalšie mestá v týchto krajoch si užijú týždeň bez školských povinností.

Bratislavský a Nitriansky kraj

Začiatok marca, konkrétne od 2. marca do 10. marca 2024, prináša prázdniny pre študentov v Bratislavskom a Nitrianskom kraji. Bratislava, Nitra, Komárno a ich okolie sa tak môžu tešiť na predĺžené voľno.

Ako tráviť jarné prázdniny 2024

Jarné prázdniny ponúkajú ideálnu príležitosť na relax, rodinné výlety alebo venovanie sa záľubám, na ktoré počas školského roka neostáva dostatok času. Odporúča sa využiť tento čas na nabratie nových síl pred záverečnými mesiacmi školského roka.

Jarné prázdniny sú v každom kraji plánované tak, aby študenti mali možnosť odpočívať a naberať nové sily. Bez ohľadu na to, v ktorom kraji žijete, príležitosť stráviť čas s rodinou alebo sa venovať obľúbeným aktivitám by sa nemala prehliadnuť. Nezabudnite sledovať miestne udalosti a aktivity, ktoré sú špeciálne organizované pre študentov počas jarných prázdnin, a využiť toto voľné obdobie na maximum.

Kedy sú jarné prázdniny v Trenčianskom a Žilinskom kraji?

Jarné prázdniny v Trenčianskom a Žilinskom kraji sú od 17. februára do 25. februára 2024.

Ktoré kraje majú jarné prázdniny od 24. februára do 3. marca 2024?

Prešovský a Košický kraj majú jarné prázdniny v tomto termíne.

Ako dlho trvajú jarné prázdniny v Bratislavskom a Nitrianskom kraji?

V Bratislavskom a Nitrianskom kraji trvajú jarné prázdniny od 2. marca do 10. marca 2024.

Aké aktivity sa odporúčajú počas jarných prázdnin?

Počas jarných prázdnin sa odporúča tráviť čas s rodinou, vyraziť na výlety, venovať sa záľubám alebo účasti na špeciálnych udalostiach a aktivitách pripravených pre študentov.

Prečítajte si tiež
To Top