music ZONE

Jean-Michel Jarre Bratislava 2024, kompletné informácie

Jean-Michel Jarre Bratislava 2024, kompletné informácie

Jean-Michel Jarre, slávny francúzsky skladateľ a pionier elektronickej hudby, bude mať svoj výnimočný koncert v Bratislave, v rámci festivalu STARMUS. Toto vystúpenie nazvané „Bridge from the Future“ sa uskutoční 12. mája 2024 na open-air pódiu Incheba v Bratislave. Na tomto koncerte vystúpi ako špeciálny hosť Brian May, známy ako gitarista kapely Queen.

Koncert sa bude konať na Viedenskej ceste v Bratislave-Petržalke na výstavisku INCHEBA, pričom brána bude otvorená o 18:00 a samotná show začne o 20:45. Celé podujatie je súčasťou širšieho festivalu vedy a hudby, ktorý sa bude konať od 12. do 17. mája 2024.

Vzhľadom na očakávaný veľký záujem a obmedzené parkovacie možnosti sa organizátori snažia návštevníkov motivovať využiť verejnú dopravu alebo prísť pešo. Dopravné obmedzenia budú platné predovšetkým na Moste SNP a na príjazdových cestách k Inchebe.

Bezpečnosť návštevníkov je prioritou, a preto sa pri vstupe budú vykonávať bezpečnostné kontroly. Vstup s väčšími taškami, jedlom, alkoholom, ostrými predmetmi a inými zakázanými predmetmi nebude povolený. Návštevníci by tiež mali brať na vedomie, že fotografovanie a filmovanie profesionálnym vybavením je zakázané.

Celý koncert bude vysielaný naživo prostredníctvom RTVS a tiež bude dostupný ako livestream na Hlavnom námestí v Bratislave.

Pre tých, ktorí sa chcú na podujatie pripraviť, je odporúčané sledovať aktuálne meteorologické podmienky a v prípade dažďa mať pri sebe pršiplášť, nakoľko dáždniky z bezpečnostných dôvodov nie sú povolené. Na mieste bude zabezpečený dostatok nápojových stánkov a sociálnych zariadení.

Návštevníkom sa odporúča včasný príchod na miesto konania, aby mali dostatok času na zabezpečenie si dobrého miesta na sledovanie koncertu a aby sa vyhli potenciálnym komplikáciám spojeným s obmedzeniami dopravy a parkovania.

Miesto konania

Koncert Jean-Michel Jarre a Briana Maya, „Bridge from the Future“, sa bude konať 12. mája 2024 na výstavisku Incheba Open Air v Bratislave, časť Petržalka. Adresa miesta konania je Viedenská cesta 3409/5, Slovenská republika.

Časový harmonogram koncertu

  • 18:00 – Otvorenie brán
  • 20:45 – Začiatok show
  • 22:50 – Koniec predstavenia

Doprava a parkovanie

Dopravné obmedzenia budú aktívne počas celého víkendu. Most SNP bude uzavretý v sobotu od 20:30 do 23:30 a nedeľu od 20:00 do 23:00. Vzhľadom na obmedzenia sa návštevníkom odporúča využiť verejnú dopravu alebo pešiu chôdzu. Parkovanie priamo v areáli Incheba Expo nebude možné. Návštevníci by mali využiť parkovacie plochy v širšom okolí.

MHD linky

Pre prístup k miestu konania môžu návštevníci využiť nasledujúce linky mestskej hromadnej dopravy:

  • Zastávka Aupark: Linka č. 50
  • Zastávka Einsteinova: Linky č. 80, 88, 92, 192
  • Zastávka Most SNP: Linky č. 4, 29, 37, 70, 91, 191

Následne sa odporúča pokračovať pešou chôdzou cez most SNP k výstavisku Incheba.

Bezpečnostné opatrenia

Na vstupe do areálu sa vykoná bezpečnostná kontrola, kde bude zakázaný vstup s predmetmi ako väčšia batožina, alkohol, ostré predmety a iné. Dodržiavanie bezpečnostných opatrení je povinné pre všetkých návštevníkov.

Foto a video

Používanie profesionálnej fototechniky a kamer je zakázané.

Gastrozóna

Pre návštevníkov bude dostupný dostatočný počet nápojových a jedálnych stánkov.

Toalety

Areál bude vybavený dostatočným počtom sociálnych zariadení pre pohodlie návštevníkov.

Počasie

Podujatie sa bude konať za každého počasia. V prípade dažďa je odporúčané mať so sebou pršiplášť, nakoľko vstup s dáždnikmi nie je povolený z bezpečnostných dôvodov.

Živé vysielanie

Koncert bude vysielaný naživo na RTVS a prostredníctvom live streamu na Hlavnom námestí v Bratislave. Po 22:00 bude hlasitosť znížená na základe pokynov na zachovanie nočného kľudu.

Dôležité upozornenie

Všetkým návštevníkom sa odporúča včasný príchod na miesto konania, aby si zabezpečili pohodlné umiestnenie pred začiatkom predstavenia a vyhli sa možným komplikáciám s dopravou a parkovaním.

Najčastejšie otázky

Kedy a kde sa koná koncert Jean-Michel Jarre?

Koncert „Bridge from the Future“ sa uskutoční 12. mája 2024 na výstavisku Incheba Open Air v Bratislavskom okrese Petržalka na Viedenskej ceste 3409/5, Slovenská republika.

Kedy sa otvárajú brány a aký je časový plán koncertu?

Brány sa otvárajú o 18:00. Začiatok show je naplánovaný na 20:45 a koniec koncertu je o 22:50.

Aké sú možnosti dopravy na koncert?

Návštevníci sú vyzvaní, aby využili verejnú dopravu alebo prišli pešo kvôli obmedzeným parkovacím možnostiam a dopravným obmedzeniam. Najbližšie zastávky MHD sú Aupark (Linka č.50), Einsteinova (Linky č. 80, 88, 92, 192) a Most SNP (Linky č. 4, 29, 37, 70, 91, 191).

Je na mieste dostupné parkovanie?

Parkovanie priamo v areáli Incheba Expo nebude k dispozícii. Odporúčame parkovať v širšom okolí výstaviska.

Aké sú bezpečnostné opatrenia na koncerte?

Pri vstupe bude vykonávaná bezpečnostná kontrola. Zakázané predmety zahŕňajú alkohol, ostré predmety, umelohmotné a sklenené fľaše, zbrane, veľké batožiny presahujúce rozmer A4 a iné.

Je dovolené fotografovanie alebo filmovanie na koncerte?

Profesionálna fototechnika a kamery sú zakázané. Návštevníkom s takýmto vybavením nebude umožnený vstup, alebo im budú zariadenia odobraté a uskladnené počas koncertu.

Bude koncert vysielaný alebo dostupný online?

Áno, koncert bude naživo vysielaný na RTVS a bude dostupný ako live stream na Hlavnom námestí v Bratislave.

Sú na koncerte k dispozícii občerstvenie a sociálne zariadenia?

Áno, na mieste bude dostatočný počet nápojových stánkov a sociálnych zariadení.

Čo sa stane v prípade zlého počasia?

Koncert sa bude konať za každého počasia. V prípade dažďa je odporúčané, aby návštevníci mali so sebou pršiplášť, keďže dáždniky nie sú z bezpečnostných dôvodov povolené.

Čo by som mal vedieť pred príchodom na koncert?

Odporúča sa včasný príchod na miesto konania, aby sa návštevníci mohli vyhnúť možným dopravným komplikáciám a zabezpečiť si dobré miesto na sledovanie koncertu.

Majú držitelia festivalových vstupeniek nejaké špeciálne privilégiá na koncerte?

Áno, držitelia festivalových vstupeniek budú mať na otváracom open-air koncerte vyhradený špeciálny priestor pri pódiu. Tento priestor bude k dispozícii až do naplnenia jeho kapacity, čo znamená, že je odporúčané prísť čo najskôr, aby si návštevníci mohli zabezpečiť miesto v tejto exkluzívnej zóne.

Prečítajte si tiež
To Top