music ZONE

Jean-Michel Jarre v Bratislave sľubuje hudobný zážitok roka, takto to vyzeralo na skúške

Jean-Michel Jarre v Bratislave sľubuje hudobný zážitok roka, takto to vyzeralo na skúške

Bratislava sa v nedeľu 12. mája 2024 premení na hudobné epicentrum, kde sa elektronická legenda Jean-Michel Jarre a rockový virtuóz Brian May zoskupia na otvorenej scéne Incheba Expo. Tento koncert, ktorý predznamenáva začiatok festivalu Starmus, nesie názov „Most z budúcnosti“. Jeho vstup zdarma znamená príležitosť pre každého fanúšika kvalitnej hudby užiť si výkon bez obmedzenia.

Pri našej návšteve generálnej skúšky sme zaznamenali, ako obaja umelci – Jarre s jeho sytými elektronickými melódiami a May so svojimi silnými gitarovými sólami – zosúladili svoje rôzne hudobné štýly do harmonického celku. Scéna „Most z budúcnosti“ symbolizuje nielen technologický pokrok v hudbe, ale aj spojenie umenia s vedou, ktoré je hlavným motívom celého festivalu Starmus.

Návštevníci by mali brať na vedomie, že kvôli koncertu budú v Bratislave určité dopravné obmedzenia, najmä na Moste SNP. Vstupné brány sa otvoria už o 18:00, pričom samotná show začne o 20:45. S ohľadom na očakávaný veľký záujem sa odporúča využiť verejnú dopravu.

Bezpečnosť na koncerte je na prvom mieste. Pri vstupe sa budú vykonávať bezpečnostné kontroly, pričom nebude možné priniesť väčšie tašky, jedlo, alkohol, ostré predmety a iné zakázané predmety. Z bezpečnostných dôvodov je tiež zakázané používanie profesionálneho fotografického a filmového vybavenia.

Okrem živej hudby bude celý koncert vysielaný naživo prostredníctvom RTVS a ako livestream na Hlavnom námestí v Bratislave, čo umožní prístup širšiemu publiku. Návštevníkom, ktorí prídu osobne, sa odporúča, aby prišli včas, aby si zabezpečili dobré miesto na sledovanie koncertu a vyhli sa komplikáciám spojeným s dopravnými obmedzeniami.

Organizátori odporúčajú sledovať aktuálne meteorologické podmienky a v prípade dažďa mať pri sebe pršiplášť, keďže dáždniky z bezpečnostných dôvodov nie sú povolené. Na mieste bude tiež dostatok nápojových stánkov a sociálnych zariadení.

Tento koncert je iba začiatkom týždňa plného umenia, hudby a vedy. Sľubuje nielen hudobný zážitok, ale aj oslavu ľudskej kreativity a inovácií. Pre všetkých, ktorí sa chystajú na toto podujatie, sa máte naozaj na čo tešiť!

Prečítajte si tiež
To Top