music ZONE

Jelen oslavuje desať rokov hudobného putovania so štvrtým albumom

Oslavy desiateho výročia skupiny Jelen vrcholia. Hudobníci, ktorí za poslednú dekádu očarili fanúšikov všetkých generácií a ktorých hity sa zaryli do srdca mnohým, vydávajú svoj štvrtý autorský album s názvom „Všechno bude dobrý“.

Za uplynulých desať rokov sa skupine podarilo absolvovať viac ako 1000 vystúpení a niekoľko ich hitov, ako sú „Magdaléna“ či „Čo bolo ďalej“, sa stali takmer hymnami. Významný dátum chce skupina osláviť aj svojím najnovším dielom, ktorého vydanie je naplánované na 6. októbra. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na oslavný koncert, ktorý sa uskutoční 2. decembra v prestížnej O2 aréne.

Na novom albume spolupracovali s množstvom hudobných talentov. Medzi najvýznamnejších patrí Jiří Pavlica s Hradišťanom či Robert Křesťan s Druhou trávou. „Všechno bude dobrý je pre nás akýmsi manifestom našej filozofie,“ komentuje Jindra Polák, „všetko, čo robíme, robíme s láskou a vášňou k hudbe a toto album je odrazom toho všetkého.“

Skupina Jelen už od svojho vzniku pred desiatimi rokmi stavia na koreňoch populárnej hudby, ktorú dokázala transformovať do súčasného moderného zvuku. O ich popularite svedčí aj časté rotovanie ich piesní v českom rádiovom éteri.

Ako poznamenáva frontman Jindra, vznik tejto kapely a ich cesta bola skutočným dobrodružstvom: „Keď som prvýkrát povedal ‚Ahoj, my sme Jelen!‘, nemal som ani potuchy, kde budeme za desať rokov. Z tých pôvodných troch členov sme sa rozrástli na osem a zažili sme nezabudnuteľné chvíle.“ Skupina si váži každého jedného fanúšika a je im vďačná za neustálu podporu.

S novým albumom „Všechno bude dobrý“ sa Jelen chystá napísať ďalšiu kapitolu svojho hudobného príbehu, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou ešte zďaleka neskončil.

Prečítajte si tiež
To Top