music ZONE

Karmen Pál-Baláž má novú skladu, ktorú napísal Kamil Peteraj

Karmen Pál-Baláž má novú skladu, ktorú napísal Kamil Peteraj

Na slovenskej popovej scéne zaznamenávame príchod čerstvého vánku v podobe novej skladby „Dám si šancu“, za ktorou stojí talentovaná Karmen Pál-Baláž. Tento singel, ktorý sa rodil pod perom ostrieľaného Kamila Peteraja, predstavuje viac než len hudobný zážitok, je to cesta transformácie, z bezfarebnej existencie do sveta plného lásky a nádeje. Karmen, s jej osobitým prístupom k hudbe, vniesla do skladby unikátnu hĺbku a emócie, čím si získala uznanie nielen od Peteraja, ale aj od širšej hudobnej komunity.

Začínajúc ako vízia Kamila Peteraja, ktorý sa zamýšľal nad tým, ako by jeho texty rezonovali v podaní mladej umelkyne z južného Slovenska, „Dám si šancu“ rýchlo prešla cestou od nápadu po realizáciu. Spolupráca s Martinom Kavuličom a produkčným tímom okolo Adama Ilyasa Kuruca priniesla skladbe presne ten správny zvuk a atmosféru, ktorú si Karmen predstavovala. Tento synergický tím zabezpečil, že pieseň nie je len obyčajným hudobným výtvorom, ale skutočným umeleckým dielom.

Karmen Pál-Baláž, ktorá už v minulosti ukázala svoj hlboký hudobný prehľad a zručnosti, tentokrát pristupuje k svojej najnovšej skladbe s osobitným posolstvom. „Dám si šancu“ nie je len o osobnej transformácii, je to výzva pre všetkých, aby si dali šancu na nový začiatok, otvorili svoje srdcia a dovolili zázrakom stať sa súčasťou ich životov. Skladba má ambíciu motivovať a inšpirovať, a to nielen svojím textom, ale aj hlbokým emocionálnym prevedením.

Spolupráca medzi Karmen, Kamilom Peterajom a Martinom Kavuličom, podčiarknutá profesionálnym zázemím producentského tímu, naznačuje, že „Dám si šancu“ môže byť len začiatkom dlhej a úspešnej tvorivej cesty. Skladba, ktorá je zároveň prvým krokom k ďalším očakávaným novinkám, ukazuje na výnimočný talent a odhodlanie týchto umelcov prinášať do slovenského hudobného priemyslu čerstvé a inšpiratívne diela.

Videoklip k piesni, ktorý vznikol v spolupráci s tímom Native Films pod režijnou taktovkou Ondreja Kudynu, pridáva k celkovej atmosfére a posolstvu skladby vizuálny rozmer, ktorý je plný emócií, kontrastov a dynamiky. Karmen Pál-Baláž a jej tím týmto dielom nielenže potvrdzujú svoje umenie a zanietenosť pre hudbu, ale tiež naznačujú, že sú pripravení zamiešať karty na slovenskej hudobnej scéne.

Kto je Karmen Pál-Baláž?

Karmen Pál-Baláž je slovenská speváčka, ktorá získala širšie povedomie v roku 2018 ako jedna z finalistiek televíznej speváckej súťaže Česko Slovenská Superstar, kde sa umiestnila na treťom mieste.

Aké súťaže a hudobné projekty sú s jej menom spojené?

Po účinkovaní v súťaži Česko Slovenská Superstar koncertovala s hudobnou formáciou Peha a neskôr s kapelou Acoustic Nights. Následne začala pracovať na svojej sólovej kariére, spolupracovala s Adamom Ďuricom na pesničke „Anjel“, s Celeste Buckingham na skladbe „Nádej“ a zúčastnila sa na akustickom turné s Adamom Ďuricom a kapelou Peter Bič Project.

Aké úspechy dosiahla vo svojej kariére?

Karmen sa dostala do finále Česko Slovenskej Superstar, kde skončila na významnom treťom mieste. Jej autorský debut „Pripútaná“ jej otvoril dvere k mnohým zaujímavým hudobným spoluprácam a zvýšil jej povedomie u širšej verejnosti.

Aké hudobné štýly preferuje?

Karmen Pál-Baláž sa venuje predovšetkým popovej hudbe, ale v jej tvorbe je cítiť aj vplyvy akustickej hudby a emocionálnejšieho výrazu, čo dokazuje jej široký hudobný záber a flexibilitu.

Prečítajte si tiež
To Top