music ZONE

Katarína Knechtová vás v novej skladbe zoberie na mystický výlet do sveta vyšších bytostí

Katarína Knechtová, známa speváčka, skladateľka a podľa mnohých aj kráľovná balád, nás opäť potešila novým singlom s názvom „Oni“. V piesni, ktorú sama zložila, hovorí o viere vo „vyššie bytosti“, ktoré nad nami bdia a držia nad nami svoju ochrannú ruku.

Knechtová vždy prináša svoje autentické emócie do svojej hudby a tento singel nie je výnimkou. „Pieseň je o viere vo „vyššie bytosti“, ktoré nad nami držia ochrannú ruku. Môžu to byť bohovia, anjeli, vesmír, karma alebo dokonca naši zosnulí blízky,“ hovorí speváčka o svojom novom diele. Pieseň vznikla počas približne polročného procesu, pričom za produkciou stojí duo Adam Kuruc a Randy Gnep.

Zaujímavosťou je, že pieseň „Oni“ vznikla práve 14. marca, v deň Kataríniných narodenín. „Napísala som ju počas silnej a náhlej inšpirácie. Narodeniny pre mňa nikdy neboli obdobím osláv a tento deň bol pre mňa ako únik,“ spomína na tvorivý proces.

Samotný videoklip k piesni je skutočným umeleckým dielom s hlbočkým filmovým spracovaním. Klip sa natáčal v rôznych, niekedy aj bizarných, lokalitách – od operačných sál po pitevne. Jednou z najnáročnejších scén bolo, keď sa musela Knechtová ponárať do akvária s otvorenými očami.

Za réžiu klipu stojí Laco Rychtárik. „Vybrala som si ho pre jeho osobnú skúsenosť s klinickou smrťou,“ vysvetľuje Katarína svoje rozhodnutie. Rychtárikov prístup priniesol hlbokú emóciu a mnoho osobných obrazov do videoklipu, ktorý tak získal ešte väčší význam.

V konečnom dôsledku je nový singel „Oni“ nielen vynikajúcim prírastkom do Knechtovej repertoáru, ale aj skutočným umeleckým skvostom, ktorý stojí za pozornosť.

Prečítajte si tiež
To Top