music ZONE

Klaus Meine sa po operácii chrbtice teší na koncert Scorpions na TOPFESTE 2024

Klaus Meine sa po operácii chrbtice teší na koncert Scorpions na TOPFESTE 2024

Klaus Meine, charismatický spevák slávnej rockovej kapely Scorpions, nedávno úspešne podstúpil operáciu chrbtice. Teraz, plný novonadobudnutej energie, sa aktívne pripravuje na nadchádzajúce koncerty. Jedným z vrcholov tohto roka bude bezpochyby ich vystúpenie na Slovensku, kde predstavia svoj klasický album „Love at First Sting“ v plnej paráde.

Album, ktorý obsahuje hity ako „Bad Boys Running Wild“ a „Still Loving You“, bude zaznievať na festivale TOPFEST 2024 v Žiline. Koncert sa uskutoční v rámci programu v prvý deň festivalu, čo prinesie jedinečnú atmosféru. Klaus, i napriek nedávnej operácii, ukazuje neochvejnú oddanosť svojim fanúšikom a svojej hudobnej vášni.

Energiou nabití Scorpions, ktorí sa chystajú osláviť 60. výročie svojho založenia, svedčia o nevídanom prístupe k životu a k hudbe. Najmladší člen kapely, gitarista Matthias Jabs, ktorý sa počas výročného turné dožije 70 rokov, dodáva kapele sviežosť a dynamiku, ktorá rezonuje aj medzi mladšími fanúšikmi.

Koncert v Žiline bude nielen oslavou hudobnej kariéry kapely, ale aj ukážkou ich nového scénického umenia, ktoré si nenechajte ujsť. S obnovenou zdravotnou kondíciou a vylepšeným repertoárom sa Klaus Meine a Scorpions tešia, že slovenskému publiku predvedú show, ktorá môže byť jednou z ich posledných na európskej pôde. Nezabudnite, že koncert začína o 23:00, vo štvrtok 27. júna 2024, a určite bude stáť za to.

Zaujímavosti o kapele Scorpions

Kedy bola kapela Scorpions založená?

Kapela Scorpions bola založená v roku 1965 v Hannoveri, Nemecko.

Kto sú aktuálni členovia kapely Scorpions?

Aktuálna zostava kapely Scorpions zahŕňa Klause Meineho (spevák), Rudolfa Schenkera (gitarista), Matthiasa Jabsa (gitarista), Paweła Mąciwodu (basa) a Mikkeya Dee (bicie).

Aké sú najznámejšie hity kapely Scorpions?

Medzi najznámejšie hity kapely patria skladby ako „Wind of Change“, „Rock You Like a Hurricane“, „Still Loving You“, a „Send Me an Angel“.

Aký album Scorpions je považovaný za ich najúspešnejší?

Album „Love at First Sting“ z roku 1984 je často považovaný za najúspešnejší album kapely, obsahujúci hity ako „Rock You Like a Hurricane“ a „Still Loving You“.

Čo bolo unikátne na skladbe „Wind of Change“?

Skladba „Wind of Change“ sa stala symbolom konca studenej vojny a zmeny v politickej klíme v Európe na začiatku 90. rokov. Jej pískanie a texty ovládli srdcia mnohých poslucháčov po celom svete.

Aké ocenenia získala kapela Scorpions?

Kapela získala niekoľko medzinárodných ocenení vrátane niekoľkých zlatých a platinových albumov na rôznych trhoch. Sú tiež držiteľmi cen World Music Award za celosvetový predaj.

Ako kapela pristupuje k svojim koncertným turné?

Scorpions sú známi svojou energiou na pódiu a komplexnou show, ktorá zahŕňa pyrotechniku, vizuálne efekty a ikonické hity. Ich koncerty sú často opisované ako energické a emotívne.

Prečítajte si tiež
To Top