music ZONE

Linkin Park zvažuje reunion turné v roku 2025 s novou speváčkou

Linkin Park zvažuje reunion turné v roku 2025 s novou speváčkou

Skupina Linkin Park, ktorá v minulosti očarila mnohých fanúšikov svojim jedinečným štýlom, stojí pred možným reunion turné plánovaným na rok 2025. Mike Shinoda, Brad Delson a Dave Farrell, kľúčoví členovia kapely, vážne uvažujú o angažovaní ženskej speváčky, ktorá by vystriedala zosnulého Chestera Benningtona.

Tento nápad sa rodí v kontexte, keď skupina hľadá nové cesty, ako pokračovať vo svojej hudobnej ceste po tragickej strate Benningtona, ktorý bol významnou tvárou kapely. Bennington bol známy svojím dynamickým hlasovým rozsahom a bol často oslavovaný ako jeden z najtalentovanejších spevákov svojej generácie.

Podľa informácií z agentúry WME, ktorá sa zaoberá bookingom, kapela prijíma ponuky na možné turné a účinkovanie na hlavných festivaloch. Zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené, kto by mohol zaujať miesto po Benningtonovi, ale špekulácie a zvesti naznačujú, že by to mohla byť žena.

Nedávno sa objavili šumy, že by sa táto rola mohla ujať speváčka Amy Lee z Evanescence, ktorá však tieto klebety vyvrátila v rozhovore pre iHeartRadio Kanada. Lee uviedla, že ju kapela nekontaktovala, ale nevylučuje možnosť zúčastniť sa projektu čiastočne, ak by o to mala záujem.

Mike Shinoda v rozhovore pre magazín Revolver poznamenal, že kapela vždy uprednostňuje priame komunikácie so svojimi fanúšikmi prostredníctvom oficiálneho webu Linkin Park. Ak by mali fanúšikovia počuť o plánoch kapely z iného zdroja, mali by si overiť pravdivosť týchto informácií.

Plánované reunion turné by mohlo byť pre Linkin Park veľkým návratom na hudobnú scénu a zároveň by poskytlo príležitosť fanúšikom znova zažiť ich obľúbené hity, tentokrát však v novom prevedení. Zatiaľ ostáva otázkou, kto by mohol stať na čele kapely, ale jedno je isté – Linkin Park chce pokračovať v svojej hudobnej ceste, nech už s kýmkoľvek.

Prečítajte si tiež
To Top