music ZONE

Lucia Gibarti vydala skladbu, ktorá znie aj v nepočujúcom svete

Talentovaná slovenská speváčka Lucia Gibarti, známa aj ako hlas populárnej kapely Hrdza, predstavila nový hudobný počin – pieseň s názvom „Hlavolam“. Táto melódia vynikla nečakaným omylom a teraz ožíva prostredníctvom klipu, ktorý Lucia zasvätila aj nepočujúcej komunite.

Hoci Lucia je hlasom spojená s kapelou Hrdza, jej sólova kariéra stúpa vpred s obdivuhodnou rýchlosťou. „Hlavolam“ je jej piatou autorskou skladbou, v ktorej spieva v slovenskom jazyku. Vznik tejto skladby bol tak trochu náhodný. Počas cesty autom, producent Miro Felber zamýšľal pustiť novú melódiu, avšak omylom spustil starú nahrávku. Táto ‚omylná‘ melódia okamžite zapôsobila na Luciu, ktorá sa rozhodla pieseň dotiahnuť do konca. “Nápad na námet videa dostal Jaroslav “Jaris”Vaľko, ktorý to viedol aj produkčne. Pieseň počul prvýkrát cestou v aute, keď sme šli natáčať videoklip kapely Hrdza. Veľmi sa mu zapáčila a za krátky čas vymyslel námet a lokalitu.”

Piesň, ktorá sa nahrávala v štúdiu The Parentals v Košiciach, ponúka hlbokú myšlienku. „Hlavolam“ sa zaoberá učením byť šťastným sám so sebou, téma, ktorá je dnes viac ako aktuálna. Mnohí z nás skáču z jedného vzťahu do druhého, hľadajúc šťastie v iných, pričom pravé šťastie často nájdeme, keď sa naučíme byť šťastní sami so sebou.

Klip k piesni „Hlavolam“ ponúka nielen prekrásne zábery z prírodných rezervácií, ale aj text skladby, ktorý je prístupný aj pre nepočujúce osoby. Lucia zdôrazňuje dôležitosť tejto témy, keďže sama pochádza z rodiny nepočujúcich. Je to jej spôsob, ako osloviť a vzdávať hold tejto komunite.

V blízkej budúcnosti môžeme od Lucie očakávať veľa. Na jar 2023 sa chystá vydať svoje debutové EP. Svojich fanúšikov tiež pozýva na koncerty, nielen so skupinou Hrdza, ale aj s jej vlastnou kapelou. Novinky a ďalšie informácie nájdete na oficiálnej stránke speváčky a jej sociálnych sieťach.

Lucia Gibarti je žiarivým príkladom toho, ako hudba môže znieť v srdciach mnohých, bez ohľadu na to, či sú počujúci alebo nie. Jej piesne a posolstvo sú univerzálne, čo je dôkazom, že hudba je skutočne univerzálnym jazykom.

Prečítajte si tiež
To Top