music ZONE

Kapela Marhule ponúka na novom albume hlboký pohľad na realitu

Kapela Marhule ponúka na novom albume Odvrátená strana chleba hlboký pohľad na realitu

Na novom albume „Odvrátená strana chleba“ prináša kapela Marhule svoj unikátny pohľad na svet, ktorý sa odvážne ponorí do tém, o ktorých sa často mlčí. Vychádzajúc z metafory chleba, ktorý je na jednej strane atraktívne nahrubo natretý, kapela skúma, čo sa ukrýva na jeho menej viditeľnej, undergroundovej strane. Tento antipunkový kolektív si kladie za cieľ odhaliť pravdu skrytú pod povrchom každodennej reality.

Už v úvodnej skladbe „Ach, ty sviňa“ Marhule bez obalu hovoria o temnej stránke konzumerizmu, kritizujúc masovú výrobu a jej dopady na životné prostredie. Album pokračuje hĺbkovým prieskumom rôznych sociálnych tém – od skrytej homosexuality v piesni „Tata“, cez výzvu na empatiu v skladbe „Šír lásku ty kkt“, až po izoláciu, vojnu a závislosť na sociálnych sieťach.

Tretia skladba albumu „Šír lásku ty kkt“ sa stala nečakaným hitom, a to vďaka svojmu silnému posolstvu v čase spoločenskej polarizácie. Frontman Bilbo priznáva, že úspech skladby bol prekvapením, ktoré kapela Marhule vôbec neplánovala. Vizuálna stránka albumu je tiež na vysokom štandardu, najmä klip k piesni „Plot“, ktorý predstavuje najväčšiu vizuálnu produkciu kapely.

Odvrátená strana chleba“ je album, ktorý nemožno jednoznačne zaradiť do žiadneho hudobného štýlu. Od klasického punku, cez elektroniku a vaporwave, až po akustické aranžmány a originálne sample v skladbe „Plot“, ponúka album širokú paletu hudobných zážitkov. Táto multižánrovosť a dôraz na kvalitu jednotlivých skladieb robí z albumu kompaktný a zároveň diverzifikovaný hudobný počin.

Prečítajte si tiež
To Top