music ZONE

MIRAI a Majk Spirit spájajú sily, nový singel a sLOVEnské turné 2024 odhalené

MIRAI a Majk Spirit spájajú sily, nový singel a sLOVEnské turné 2024 odhalené

Česká hudobná formácia MIRAI oslavuje svoje desiate výročie výnimočným spôsobom, spojením síl so slovenským raperom Majkom Spiritom a vypustením úplne nového singlu „Čas rány zahojí“. Tento song je predzvesťou ich dlho očakávaného albumu, ktorý má byť odhalený fanúšikom 12. apríla. Súčasne skupina oznámila, že sa vydá na svoje druhé sLOVEnské turné, ktoré začína koncertom v Bratislave 23. marca 2024.

MIRAI, kapela známa svojou schopnosťou tvoriť hit za hitom, predstavila niekoľko singlov z nadchádzajúceho albumu vrátane skladbieb ako „Dopis“, „Summer Love“, „All Night Long“ a „Nespíš“. Tieto skladby naznačujú, že nový album bude zvukovo pestrý a rozmanitý. Frontman kapely Mirai Navrátil hovorí, že hlavným motívom albumu je čas, ktorý sa stal preňho osobne dôležitým, najmä po dosiahnutí veku tridsať rokov. Téma času a jeho schopnosti riešiť veci sa stala základnou myšlienkou nielen pre nový singel, ale pre celý album.

Skladbu „Čas rány zahojí“ Mirai Navrátil vytvoril v spolupráci so svojim dvorným producentom, pričom sa nechali inšpirovať zvukom dvanásťstrunovej akustickej gitary. Hoci tento nástroj nakoniec v piesni nenašiel svoje miesto, proces tvorby viedol k fascinujúcim hudobným objavom a inováciám. Spolupráca s Majkom Spiritom, ktorá bola dlho očakávaná, pridáva singlu jedinečný rozmer a dokazuje, že hudba môže byť mostom medzi kultúrami.

Videoklip k singlu „Čas rány zahojí“, ktorý má o niečo temnejšiu atmosféru, bol vyrobený tímom ButterflyKids, ktorý stál aj za klipom k piesni „Nespíš“. Tento nový song a ďalšie silné skladby budú súčasťou nadchádzajúceho albumu, na ktorom sa objaví len jedenásť piesní z pôvodných štyridsiatich, ktoré boli napísané.

S blížiacim sa vydaním albumu a nadchádzajúcim turné sa MIRAI teší, že svoju hudbu predstaví v piatich slovenských kluboch. Toto turné je pre kapelu špeciálne, keďže v posledných rokoch nemali v Česku príležitosť hrať v kluboch, a na Slovensku očakávajú vypredané koncerty, čo je zmena oproti minulému roku. Mirai Navrátil a jeho kapela sa tešia na intenzívnu atmosféru slovenských klubov a považujú tento moment za exotický a špeciálny, najmä s ohľadom na odlišnú atmosféru miest ako Košice.

MIRAI sLOVEnsko TOUR 2024

  • 23.3.2024 Bratislava – Majestic Music Club
  • 05.4.2024 Trenčín – Piano Club
  • 06.4.2024 Žilina – Dom Odborov
  • 11.4.2024 Košice – Kulturpark
  • 12.4.2024 Nitra – PKO Nitra

Kto sú MIRAI?

MIRAI je česká pop-rocková skupina, ktorá sa preslávila svojimi melodickými skladbami a textami, ktoré oslovujú širokú fanúšikovskú základňu. Skupinu tvoria Mirai Navrátil (vokály, gitara), Šimon Bílý (bicie), Michal Stulík (klávesy) a Tomáš Javůrek (basgitara).

Aké sú niektoré z najznámejších hitov MIRAI?

Medzi najpopulárnejšie hity skupiny MIRAI patria skladby ako „Dopis“, „Summer Love“, „All Night Long“, a „Nespíš“.

Aký je hlavný motív ich najnovšieho albumu?

Hlavným motívom ich nadchádzajúceho albumu je čas a jeho schopnosť liečiť rany a riešiť problémy. Tento motív odráža osobné pocity frontmana Mirai Navrátila a oslavuje desiate výročie kapely.

Kedy vychádza ich najnovší album?

Najnovší album skupiny MIRAI má dátum vydania stanovený na 12. apríla 2024.

Aké sú plány kapely na turné?

Kapela plánuje sLOVEnské turné s názvom MIRAI sLOVEnsko TOUR 2024, ktoré zahájí koncertom v Bratislave 23. marca 2024. Turné zahŕňa vystúpenia v piatich kluboch naprieč Slovenskom.

Čo hovorí Mirai Navrátil o svojej hudbe a fanúšikoch?

Mirai Navrátil vyjadril, že pre kapelu je dôležitá sloboda v tvorbe hudby bez tlaku na úspech a čísla. Skupina, ktorá je na scéne už desať rokov, pokračuje v tvorbe hudby, ktorá ich napĺňa a baví, a vďačí za podporu svojich fanúšikov.

Prečítajte si tiež
To Top