music ZONE

NO NAME a NOCADEŇ vyrážajú na historicky prvé spoločné turné

Slovenská hudobná scéna sa môže tešiť na historicky prvé spoločné turné dvoch populárnych kapiel NO NAME a NOCADEŇ. Toto výnimočné turné, ktoré nesie názov „V Pôvodnom znení“, sa uskutoční na jar roku 2024 a zahrŕňa päť zastávok, od Košíc až po Prahu. Táto jedinečná udalosť je predzvesťou vydania nového albumu skupiny NO NAME.

Frontman kapely NO NAME, Igor Timko, a Rasťo Kopina, líder kapely NOCADEŇ, sú starí známi zo študijných čias na košickom štátne konzervatóriu. Ich spolupráca vyústila v nahratie duetu „V pôvodnom znení“, ktorý sa stal akousi vizitkou tohto očakávaného turné.

Kapela NO NAME, ktorá čoskoro vydá svoj deviaty album s rovnakým názvom ako turné, sa na svojom výjazde predstaví v plnej sile. Fanúšikovia sa môžu tešiť na najväčšie hity ako „Ty a tvoja sestra“, „Žily“ či „Čím to je“, ale aj na novinky z pripravovaného albumu. Okrem toho sa kapela pochválila aj najnovšou piesňou „Ak nejde o všetko“, ktorá mala premiéru minulý týždeň.

V rámci turné sa predstaví aj pražská kapela Botox, ktorá bude otvárať koncertné večery. NOCADEŇ zase prinesie svoj typický repertoár, ktorý, ako uviedol Rasťo Kopina, bude zahŕňať „best of“ program bez veľkých dramaturgických zvratov.

Vrcholom večera bude spoločné vystúpenie NO NAME a NOCADEŇ, kde Rasťo Kopina a Igor Timko spoločne predvedú živú verziu piesne „V pôvodnom znení“. Toto turné bude pre obidve kapely výnimočné, keďže, ako povedal Igor Timko, NO NAME neabsolvovalo spoločné turné s inou kapelou približne sedemnásť rokov.

„NO NAME & NOCADEŇ V Pôvodnom znení tour 2024“ štartuje 21. marca 2024 v Košiciach, pokračuje 23. marca v Bratislave a v apríli sa presunie do Českej republiky, kde navštívi Ostravu, Brno a Prahu. Toto turné sľubuje byť nielen hudobným zážitkom, ale aj oslavou dlhoročného priateľstva a spoločnej vášne k hudbe dvoch výnimočných slovenských kapiel.

Prečítajte si tiež
To Top