music ZONE

Novinka od MIRAI, album TOMODACHI spája hudbu s priateľstvom

Novinka od MIRAI, album TOMODACHI spája hudbu s priateľstvom

Česká hudobná scéna je bohatšia o veľkolepé dielo! Kapela MIRAI, ktorá sa teší obľube po celej krajine, oslavuje desaťročie svojej kreatívnej existencie vydaním nového albumu s názvom TOMODACHI. Tento album, ktorého názov v preklade z japončiny znamená „priatelia“, je oslavou nielen vzájomných vzťahov medzi členmi kapely, ale aj desiatky rokov spoločnej hudobnej cesty.

Od svojho založenia MIRAI dosiahla mnoho významných úspechov vrátane zisku prestížnych ocenení, vypredaných koncertov v O2 aréne a úspešného turné po Česku a Slovensku. K svojej kolekcii troch platinových albumov teraz pridávajú dlho očakávanú novinku TOMODACHI. Album vzdáva hold priateľstvu a spoločným zážitkom, čo je zdôraznené aj v novom videoklipe k piesni „easy“, ktorý oživuje spomienky na detstvo členov kapely.

TOMODACHI predstavuje podľa členov kapely ich najpestrejšie a najvoľnejšie dielo, a je dôkazom, že ich hudobná vášeň a radosť z tvorby nie sú po desiatich rokoch ani trochu menšie. Album kombinuje rôzne hudobné prvky a štýly, od intímnych skladieb ako „dopis“, cez letné hity „summer love“ a „nespíš“, až po energické „all night long“.

Frontman skupiny, Mirai Navrátil, zdôrazňuje, že práve okrúhle výročia sú príležitosťou pre kapelu k plánovaniu ďalších krokov a ďakovaní fanúšikom za slobodu tvoriť hudbu bez obmedzení. S novým albumom sa kapela ešte viac otvorila experimentom, čo potvrdzuje ich neustále hľadanie nových hudobných horizontov.

Súčasťou vydania albumu TOMODACHI je aj singel „easy“, ktorý podčiarkuje aktuálne rozpoloženie kapely a ich odhodlanie ísť vpred, napriek výzvam, ktoré ich čakali počas ich desaťročnej kariéry. Videoklip k tejto piesni režíroval Ondřej Kudyn a je zložený zo zábavných záberov z detstva členov kapely, ktoré sa podarilo zachrániť navzdory mnohým prekážkam.

Okrem albumu sa MIRAI chystajú na blížiaci sa MIRAI SUMMER FEST, kde predstavia svoje nové aj staršie skladby a budú môcť byť fanúšikovia s kapelou v priamom kontakte. Ako súčasť osláv desiateho výročia kapela pripravila špeciálne koncerty v Prahe, Brne a Ostrave, kde predstavia celý nový album.

Tento album je dôležitým míľnikom pre MIRAI a zdá sa, že fanúšikovia sa môžu tešiť na intímnejšie zážitky s kapelou, ktorá aj po desiatich rokoch na scéne zostáva neúnavne dynamická a inovatívna.

Prečítajte si tiež
To Top