music ZONE

Pavol Hammel a Prúdy oslavujú neuveriteľných 60 rokov na hudobnej scéne

Pavol Hammel a Prúdy oslavujú neuveriteľných 60 rokov na hudobnej scéne

V srdciach milovníkov československej hudby sa ukrýva nezničiteľná stopa, ktorú za sebou zanechala skupina Pavol Hammel a Prúdy. Tento rok, keď sa pozeráme späť, oslávime neuveriteľných 60 rokov od chvíle, kedy táto legendárna kapela vstúpila na hudobnú scénu, a pripravuje sa osláviť to veľkolepo.

Už ako šestnásťročný mladík, Pavol Hammel v roku 1963 založil skupinu, ktorá by sa stala pilierom slovenskej hudobnej scény. S prvým hitom „Spievam si pieseň“ a debutovým albumom „Zvoňte zvonky“, Prúdy nastolili štandard, ktorým sa riadili generácie hudobníkov. Členmi kapely boli ikony ako Marián Varga, Fedor Frešo a mnoho ďalších, vďaka ktorým sa Prúdy stali synonymom pre inováciu a hudobnú excelentnosť.

Aktuálne, Prúdy sa prezentujú ako kolektív talentovaných hudobníkov, ktorí majú za sebou bohatú históriu a sú pripravení preniesť svoje odkazy do súčasnosti. Okrem Pavla Hammela a Fera Grigláka sa na turné predstavia aj Anton Jaro, Peter Preložník a Róbert Rist, ktorí doplnia zážitok o unikátne tóny a rytmus. Repertoár bude zahŕňať nielen klasiky Prúdov, ale aj skladby z projektov F. Grigláka a jeho skupiny Fermáta, ako sú Huascaran a Spomienka na Amsterdam.

Tohtoročné oslavy sú však oveľa viac než len hudobným maratónom. Sú poctou vytrvalosti, kreativite a neustálemu inovovaniu. Reedícia legendárneho albumu z roku 1970 „Pavol Hammel a Prúdy“ na LP a CD formáte je svedectvom toho, ako veľmi sa kapela dotkla sŕdc svojich fanúšikov. Koncerty budú zdobené aj vystúpeniami talentovaných umelcov, medzi ktorými nebudú chýbať Mirka Partlová a Katarína Stohrová, ktoré pridajú každému vystúpeniu osobitý nádych.

Pavol Hammel, hlas, ktorý sprevádzal generácie, hovorí za všetkých: „Všetci sa tešíme a zahráme výber toho najlepšieho, čo skupina vytvorila a nahrala za celý čas svojej existencie.“ Jeho slová rezonujú s očakávaniami fanúšikov, ktorí sa nevedia dočkať, až budú svedkami tejto historické chvíle.

Pavol Hammel a Prúdy sú žijúcim dôkazom hudobnej vášne a neustálej túžby tvoriť. Ich 60. výročie na scéne je nielen oslavou minulosti, ale aj poklonou nekonečnému prísľubu budúcnosti. Hudba, ktorá prekročila generácie, sa chystá znova zaplniť koncertné sály a očariť novú generáciu poslucháčov. Ako vždy, Prúdy sú pripravené ukázať, že niektoré legendy jednoducho nezostarnú.

Pavol Hammel a Prúdy koncerty 2024

 • 24. apríl 2024 – Košice
 • 25. apríl 2024 – Humenné
 • 26. apríl 2024 – Bardejovské Kúpele
 • 27. apríl 2024 – Prešov
 • 28. apríl 2024 – Lučenec
 • 30. apríl 2024 – Banská Bystrica
 • 17. máj 2024 – Trenčín
 • 18. máj 2024 – Smižany
 • 19. máj 2024 – Liptovský Mikuláš
 • 29. júl 2024 – Pezinok
 • 3. august 2024 – Stropkov
 • 15. august 2024 – Trstená
 • 16. august 2024 – Kapušany pri Prešove

Kto je Pavol Hammel?

Pavol Hammel je významný slovenský spevák, skladateľ a gitarista, ktorý sa preslávil najmä v 60. a 70. rokoch 20. storočia ako líder rockovej skupiny Prúdy. Je považovaný za jednu z legiend slovenskej hudobnej scény.

Aké sú najznámejšie hity Pavla Hammela?

Medzi najznámejšie hity Pavla Hammela patrí „Medulienka“, „Učiteľka tanca“, „Zvoňte zvonky“, „Koče plné ruží“, „Princezná zlatovláska“ a mnoho ďalších.

Kedy bola založená skupina Prúdy?

Skupina Prúdy bola založená v roku 1963, keď mal Pavol Hammel len 16 rokov.

Kto všetko hral v skupine Prúdy?

V skupine Prúdy hralo veľa významných hudobníkov, vrátane Mariána Vargu, Fedora Freša a Fera Grigláka. Kapela sa stala známou svojím otvoreným prístupom, kde sa v priebehu rokov vystriedala takmer celá slovenská hudobnícka elita.

Aké sú plány Pavla Hammela a Prúdov do budúcnosti?

V roku, kedy oslavujú 60. výročie na hudobnej scéne, sa Pavol Hammel a Prúdy chystajú na koncertné turné a plánujú reedíciu svojho albumu z roku 1970. Ich cieľom je pokračovať v prezentácii svojej hudby novým generáciám poslucháčov.

Prečítajte si tiež
To Top