Aktuality

Požiar v Bratislave, ružinovský panelák na Silvestra zachvátili plamene

Požiar v Bratislave, ružinovský panelák na Silvestra zachvátili plamene

Príchod nového roka sa v bratislavskom Ružinove niesol v znamení nečakaného nešťastia. V noci z 31. decembra 2023 na 1. januára 2024 došlo k požiaru na Kozmonautickej ulici, kde plamene zachvátili strechu bytovky.

Podľa prvých správ, ktoré sa šírili medzi obyvateľmi, mohlo ísť o dôsledok neopatrného odpaľovania zábavnej pyrotechniky, ktorá je typická pre silvestrovské oslavy. Táto hypotéza však zatiaľ nie je potvrdená a príčiny požiaru sú predmetom vyšetrovania.

Na miesto nešťastia sa rýchlo dostavili hasičské zložky, ktorým sa podarilo situáciu dostatočne rýchlo zvládnuť a predísť tak možným vážnejším následkom. Evakuácia obyvateľov prebehla bez zranení a všetci boli v bezpečí.

Miestni obyvatelia vyjadrili svoje znepokojenie a upozornili na potrebu väčšej opatrnosti pri používaní pyrotechniky, najmä v husto obývaných mestských častiach.

V súčasnej dobe prebieha dôkladné vyšetrovanie príčin vzniku požiaru. Obyvatelia bytovky sú dočasne ubytovaní v náhradných priestoroch, kým nebude ich domov opäť bezpečný na bývanie.

Tento incident pripomína všetkým občanom dôležitosť zodpovedného prístupu k oslavám a používaniu pyrotechniky. Mestské úrady zároveň apelujú na všetkých obyvateľov, aby rešpektovali bezpečnostné predpisy a chránili tak seba aj svoje okolie.

Prečítajte si tiež
To Top