music ZONE

Prekvapenie Starmusu, s kapelou The Offspring vystúpi gitarista Brian May

Prekvapenie Starmusu, s kapelou The Offspring vystúpi gitarista Brian May

Starmus Festival opäť prináša nezabudnuteľné hudobné zážitky. Na tohtoročnom Starmus VII festivale, ktorý sa uskutoční v Bratislave, sa milovníci hudby môžu tešiť na výnimočné vystúpenie. Legendárny gitarista skupiny Queen, Sir Brian May, sa spojí s punk-rockovou kapelou The Offspring pre jedinečné vystúpenie, ktoré sa uskutoční len počas jednej noci.

Tento nečakaný a vzrušujúci hudobný zážitok sa uskutoční tretí deň festivalu, 15. mája 2024, v Tipos Aréne. Koncert je súčasťou Sonic Universe koncertu, ktorý nasleduje po slávnostnom odovzdávaní Medaily Stephena Hawkinga. Tento nezvyčajný hudobný kolaboratívny projekt sľubuje, že prinesie návštevníkom festivalu nezabudnuteľné momenty a úžasnú atmosféru.

Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť vidieť dve ikony hudobnej scény na jednom pódiu. Starmus VII v Bratislave bude miestom, kde sa spoja rôzne hudobné svety a vytvoria nezabudnuteľný zážitok pre všetkých prítomných.

Úvodný koncert „Most z budúcnosti“

Dňa 12. mája 2024 sa na scéne Incheba Expo v Bratislave uskutočnilo jedinečné hudobné predstavenie, ktoré spojilo dva veľké hudobné talenty – francúzskeho maestra elektronickej hudby Jean-Michela Jarrea a britského rockového virtuóza Briana Maya. Tento výnimočný koncert, nazvaný „Most z budúcnosti“, bol úvodným podujatím tohtoročného Starmus VII festivalu a prilákal viac ako 30 tisíc fanúšikov z celého sveta.

Večer bol plný hudobných inovácií a vizuálnych efektov, ktoré transformovali Bratislavu na centrum hudby a vedy. Jean-Michel Jarre a Brian May, každý vo svojom jedinečnom štýle, predviedli fascinujúci výkon, ktorý spojil prvky elektronickej a rockovej hudby. Ich spoločné vystúpenie bolo dôkazom, že hudba má moc prekračovať hranice a spájať ľudí rôznych kultúr a národností.

Prítomnosť viac ako 30 tisíc fanúšikov z rôznych kútov sveta len podčiarkla význam a atraktivitu tohto podujatia. „Most z budúcnosti“ nielenže otvoril festival Starmus, ale zároveň nastavil vysokú latku pre nasledujúce dni plné prednášok, diskusií a ďalších hudobných vystúpení.

Čo je Starmus?

Starmus je jedinečný festival, ktorý spája vedu, umenie a hudbu, aby inšpiroval a vzdelával ľudí po celom svete. Festival bol založený v roku 2011 astrofyzikom Garikom Israelianom a zameriava sa na popularizáciu vedy a oslavu ľudského poznania. Názov „Starmus“ vznikol kombináciou slov „star“ (hviezda) a „music“ (hudba), čo odráža jeho unikátnu povahu spájajúcu astronómiu a umenie.

Každý rok festival privádza dohromady renomovaných vedcov, astronautov, umelcov a hudobníkov, ktorí zdieľajú svoje poznatky a skúsenosti prostredníctvom prednášok, diskusií a vystúpení. Medzi významnými hosťami festivalu boli osobnosti ako Stephen Hawking, Neil Armstrong, Buzz Aldrin a mnoho ďalších.

Starmus VII v Bratislave sľubuje byť jedným z najväčších a najpôsobivejších ročníkov, pričom kombinuje rôznorodé prvky vedy a umenia, aby priniesol nezabudnuteľné zážitky všetkým účastníkom.

Kedy a kde sa koncert uskutoční?

Koncert sa uskutoční 15. mája 2024 v Tipos Aréne v Bratislave. Je to tretí deň Starmus VII festivalu.

Kto bude vystupovať na koncerte?

Na koncerte vystúpia legendárny gitarista skupiny Queen, Sir Brian May, a punk-rocková kapela The Offspring.

Kedy začína koncert?

Koncert začne po slávnostnom odovzdávaní Medaily Stephena Hawkinga. Presný čas začiatku bude uvedený v oficiálnom programe festivalu.

Ako sa môžem dostať na koncert?

Lístky na koncert je možné zakúpiť prostredníctvom oficiálnej webovej stránky Starmus festivalu alebo u autorizovaných predajcov vstupeniek. Odporúčame si zakúpiť lístky vopred, keďže sa očakáva veľký záujem.

Budú na mieste dostupné parkovacie miesta?

Áno, v okolí Tipos Arény budú dostupné parkovacie miesta. Odporúčame prísť včas, keďže počet parkovacích miest môže byť obmedzený.

Bude na mieste občerstvenie?

Áno, v Tipos Aréne budú stánky s občerstvením, kde si budete môcť kúpiť jedlo a nápoje.

Sú na koncerte povolené fotografie a videozáznamy?

Fotografovanie a nahrávanie videa je povolené len s osobným zariadením (mobilný telefón). Profesionálne fotoaparáty a kamery nie sú povolené bez špeciálneho povolenia od organizátorov.

Prečítajte si tiež
To Top