Aktuality

Počas víkendu bude na Prístavnom moste v Bratislave čiastočná uzávera

Počas víkendu bude na Prístavnom moste v Bratislave čiastočná uzávera

Vodiči v Bratislave by mali počas nadchádzajúceho víkendu počítať s dopravnými obmedzeniami na Prístavnom moste. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) informovala o čiastočnej uzávere ľavého jazdného pruhu v smere na Einsteinovu ulicu. Dôvodom tejto dočasnej uzávery je nevyhnutná výmena mostného záveru.

Obmedzenie sa začne v piatok 8. decembra o 22.00 hodine a potrvá až do nedele 10. decembra do 22.00 hodiny. Počas tejto doby bude doprava v pravom jazdnom páse smere do Trnavy na predmetnom úseku mosta prebiehať bez obmedzení.

Táto čiastočná uzávera môže spôsobiť zvýšenie dopravnej hustoty a potenciálne meškanie pre vodičov presúvajúcich sa cez tento frekventovaný úsek. Vodiči by mali byť pripravení na možné dopravné spomalenia a plánovať svoje cesty s prípadným časovým predstihom.

NDS odporúča vodičom, aby sa pokúsili využívať alternatívne trasy, ak je to možné, aby sa vyhli zdržaniu v oblasti uzávery. Je dôležité sledovať dopravné informácie a upozornenia, ktoré môžu poskytnúť aktuálne informácie o stave a vývoji na cestách.

Vzhľadom na očakávané dopravné komplikácie je dôležité, aby vodiči zachovali vysokú úroveň ostražitosti a strpenia. Bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste, najmä v oblastiach s výskytom stavebných prác.

Táto čiastočná uzávera, hoci môže spôsobiť dočasné nepríjemnosti, je kľúčová pre zabezpečenie dlhodobej bezpečnosti a funkčnosti mostného diela. Pravidelná údržba a opravy sú nevyhnutné pre zabezpečenie bezpečnosti všetkých užívateľov ciest.

Národná diaľničná spoločnosť sa zaviazala minimalizovať dopady na dopravu a zabezpečiť, že všetky nevyhnutné práce budú dokončené čo najefektívnejším a najbezpečnejším spôsobom. Vodiči by mali zostať informovaní a prispôsobiť svoje plány cestovania podľa aktuálnych dopravných podmienok.

Prečítajte si tiež
To Top