Aktuality

Silvestrovský ohňostroj 2024 Bratislava

Silvestrovský ohňostroj 2024 Bratislava

V posledných rokoch sa stále viac miest po celom svete rozhoduje pre ekologicky uvedomelý prístup k oslavám Nového Roku. Bratislava sa pridáva k týmto mestám a vítanie roku 2024 bude v slovenskej metropole prebiehať bez tradičného silvestrovského ohňostroja. Ako informoval Peter Bubla z oddelenia komunikácie a marketingu Magistrátu hlavného mesta, rozhodnutie odbúrať ohňostroj bolo motivované nielen ekologickými, ale aj ekonomickými dôvodmi.

Tento krok je významným prejavom záväzku mesta k udržateľnosti a ochrane životného prostredia. Ohňostroje, hoci sú tradičným symbolom osláv a radosti, môžu mať negatívny vplyv na životné prostredie vrátane znečistenia vzduchu a stresu pre divú zver a domáce zvieratá. Ekonomické aspekty rozhodnutia tiež naznačujú snahu mesta efektívne využívať finančné zdroje, najmä v kontexte súčasných globálnych výziev.

Napriek absencii ohňostroja však Bratislava pripravuje pre svojich obyvateľov a návštevníkov pútavú oslavu príchodu nového roku. Hviezdoslavovo námestie, jedno z kľúčových miest v srdci mesta, bude centrom novoročných osláv. Tento historický priestor sa stane dejiskom rôznych kultúrnych a zábavných podujatí, ktoré poskytnú návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Oslavy na Hviezdoslavovom námestí sa zamerajú na kombináciu hudby, umenia a komunitného zážitku. Tiež budú pripravené stánky s občerstvením a tradičnými slovenskými pochúťkami, aby sa oslavy niesli aj v duchu lokálnej gastronómie.

Okrem toho bude organizované symbolické odrátavanie posledných sekúnd roku 2023, aby sa zachoval duch spoločného privítania Nového Roku medzi obyvateľmi a návštevníkmi mesta. Tento moment spoločenstva a radosti bude vytvárať jedinečnú atmosféru, ktorá je pre Silvestrovské oslavy tak charakteristická.

Rozhodnutie Bratislavy vítať Nový Rok 2024 bez ohňostroja je moderným a zodpovedným prístupom k oslavám. Tento krok nie len podporuje udržateľnosť, ale tiež vytvára príležitosť pre mesto a jeho obyvateľov osláviť nový rok novým, inovatívnym spôsobom, ktorý zdôrazňuje dôležitosť komunity, kultúry a spoločných zážitkov.

Bude v Bratislave na Silvestra 2023 ohňostroj?

Nie, v roku 2023 Bratislava nepripravuje tradičný silvestrovský ohňostroj. Rozhodnutie o vynechaní ohňostroja bolo motivované ekologickými a ekonomickými dôvodmi.

Prečo sa mesto Bratislava rozhodlo neorganizovať ohňostroj?

Mesto sa rozhodlo neorganizovať ohňostroj kvôli jeho negatívnym dopadom na životné prostredie a zvieratá, ako aj kvôli ekonomickým úvahám o efektívnom využívaní finančných zdrojov.

Kde sa budú konať hlavné silvestrovské oslavy v Bratislave?

Hlavné oslavy sa uskutočnia na Hviezdoslavovom námestí, kde bude pripravený bohatý kultúrny a zábavný program.

Bude na Hviezdoslavovom námestí organizované odrátavanie do Nového Roku?

Áno, bude tam organizované symbolické odrátavanie posledných sekúnd roku 2023, aby sa zachovala tradícia spoločného privítania Nového Roku.

Aké opatrenia sú plánované pre bezpečnosť návštevníkov?

Presné bezpečnostné opatrenia ešte neboli oznámené, ale môžeme očakávať, že mesto zabezpečí potrebné bezpečnostné a zdravotnícke služby na mieste.

Ako sa môžem dostať na Hviezdoslavovo námestie?

Hviezdoslavovo námestie je ľahko dostupné mestskou hromadnou dopravou, a tiež je v pešej dostupnosti z mnohých častí mesta.

Môžem v Bratislave počas Silvestra používať vlastný ohňostroj?

Pravidlá pre používanie súkromných ohňostrojov v Bratislave sú regulované mestskými predpismi, takže je dôležité sa oboznámiť s aktuálnymi pravidlami a opatreniami.

Prečítajte si tiež
To Top