Technológie

Sony predstavilo novú verziu PlayStation 5, je o 30% menšia a má väčšie úložisko

Takmer dva roky po uvedení pôvodnej konzoly PlayStation 5 prichádza Sony s novým prekvapením pre všetkých milovníkov hier. Firma tento týždeň oficiálne predstavila novú verziu tejto populárnej konzoly, ktorá prináša viacero vylepšení a inovácií.

Jedným z hlavných lákadlo nového modelu je zvýšená kapacita úložného disku. Kým pôvodné konzoly ponúkali 825GB úložný priestor, nový model prichádza s rozsahom až 1TB. To znamená viac priestoru pre vaše obľúbené hry, aplikácie a DLC.

Sony sa rozhodlo tiež zmenšiť rozmery tejto konzoly. Nové PlayStation 5 je teraz o 30% menšie, čo je skvelá správa pre tých, ktorí majú obmedzený priestor pri svojich televízoroch. V závislosti od modelu bola zredukovaná aj váha, až o 18% až 24%, čo z nej robí kompaktnejšie a prenosnejšie zariadenie.

Zaujímavou novinkou je možnosť dokúpenia Blu-ray mechaniky pre Digital Edition verziu za cenu 119,99€. Toto je ideálne pre tých, ktorí možno chcú začať s digitálnou edíciou a neskôr prejsť na fyzické disky. A ak vám mechanika prekáža v štandardnej verzii, jednoducho ju môžete odstrániť.

Nový model PlayStation 5 bude oficiálne dostupný od novembra v USA, s postupným predajom v ďalších regiónoch. Cena zostáva rovnaká ako u predchádzajúceho modelu, čo je príjemnou správou pre budúcich majiteľov.

Hoci nová konzola prichádza s množstvom vylepšení, stojan na konzolu nebude súčasťou štandardného balenia. Ak ho potrebujete, je dostupný za doplnkovú cenu 29,99€.

S novou verziou PlayStation 5 chce Sony zabezpečiť, aby fanúšikovia dostali ešte lepší herný zážitok. Táto inovovaná konzola predznamenáva začiatok novej éry hrania, ktorá kombinuje výkon, dizajn a flexibilitu pre hráčov na celom svete.

Prečítajte si tiež
To Top