Aktuality

Threads prichádza na Slovensko, nová sociálna sieť bude dostupná už vo štvrtok

Threads prichádza na Slovensko, nová sociálna sieť bude dostupná už vo štvrtok

Spoločnosť Meta, materská spoločnosť populárnych sociálnych sietí ako Instagram, Facebook a WhatsApp, ohlásila rozšírenie svojho portfólia o novú platformu s názvom Threads. Táto nová sociálna sieť, ktorá sa už čoskoro objaví aj na Slovensku, prichádza s ambíciou konkurovať platforme X, predtým známej ako Twitter.

Threads je najnovší prírastok do rodiny sociálnych sietí od spoločnosti Meta. Napriek tomu, že bola už v lete spustená v iných častiach sveta, na Slovensku a v ostatných krajinách Európskej únie musela čakať kvôli rôznym reguláciám a zákonom EÚ. Po krátkej fáze neoficiálneho používania, keď platforma blokovala prístup používateľom z EÚ, sa teraz pripravuje na oficiálne uvedenie.

Podľa najnovších informácií by sa Threads mala stať dostupnou v krajinách Európskej únie už tento štvrtok, 14. decembra o 12:00. Toto tvrdenie podporuje odpočítavanie na oficiálnej webovej stránke Threads, ktoré sa objavilo iba v tých štátoch, kde ešte platforma nebola spustená.

Threads prichádza s jedinečným zameraním, ktoré ju odlišuje od jej sesterských platforiem. Cieľom Threads je vytvoriť priestor, kde sa bude dať sústrediť na konkrétnejšie a hlbšie diskusie, čím by mohla byť priamym konkurentom pre platformu X, ktorú v súčasnosti vlastní Elon Musk. Zatiaľ nie sú známe všetky detaily o funkcionalite a dizajne Threads, ale očakáva sa, že platforma bude silne integrovaná s Instagramom.

Spustenie Threads v Európe a na Slovensku je očakávané s veľkým napätím, najmä vzhľadom na rýchlo sa meniaci digitálny trh. Bude zaujímavé sledovať, ako sa Threads zapojí do súboja s existujúcimi sociálnymi sieťami a aký dopad to bude mať na digitálnu komunikáciu.

Pre používateľov na Slovensku a v Európe to bude znamenať ďalšiu možnosť, ako sa spojiť so svetom a zúčastniť sa na globálnych diskusiách. S napätím očakávame, ako sa Threads zapojí do dynamického prostredia sociálnych médií a aké nové možnosti prinesie.

Čo je Threads?

Threads je nová sociálna sieť od spoločnosti Meta, ktorá je tiež za platformami ako Instagram, Facebook a WhatsApp.

Aký je hlavný zámer Threads?

Hlavným cieľom Threads je konkurovať platforme X (predtým známej ako Twitter), s dôrazom na podrobnejšie a hlbšie diskusie.

Kedy sa Threads spustí v Európskej únii a na Slovensku?

Podľa posledných informácií sa plánuje spustenie Threads v Európe, vrátane Slovenska, vo štvrtok 14. decembra 2023 o 12:00.

Prečo bola Threads doteraz nedostupná v Európskej únii?

Spustenie Threads v EÚ bolo odložené kvôli rôznym reguláciám a zákonom Európskej únie, ktoré sa týkajú digitálnych platforiem.

Čím sa Threads líši od ostatných sociálnych sietí Meta?

Threads sa snaží ponúknuť jedinečný zážitok s dôrazom na detailnejšie konverzácie, na rozdiel od viac všeobecných alebo vizuálne orientovaných platforiem ako Instagram a Facebook.

Budú mať užívatelia v Európe a na Slovensku prístup k všetkým funkciám Threads?

Predpokladá sa, že väčšina funkcií Threads bude k dispozícii aj používateľom v Európskej únii a na Slovensku, avšak niektoré môžu byť upravené kvôli miestnym reguláciám.

Je možné vytvoriť si účet na Threads, ak už mám účet na Instagram alebo Facebook?

Áno, je pravdepodobné, že si budete môcť vytvoriť účet na Threads s použitím existujúcich údajov z iných platforiem Meta.

Prečítajte si tiež
To Top