Kultúra

Tri oriešky pre Popolušku, TV program na Vianoce 2023

Tri oriešky pre Popolušku, TV program na Vianoce 2023

Keď príde na vianočné tradície, máloktoré sú tak milované a časom neomrzí ako sledovanie klasických vianočných filmov. Medzi tieto filmové skvosty nepochybne patrí československý film „Tri oriešky pre Popolušku“, ktorý už desaťročia očarúva divákov svojou neodolateľnou kombináciou rozprávkovej mágie, romantiky a humoru. Od svojej premiéry v roku 1973 si tento film získal srdcia divákov nielen v Československu, ale aj po celom svete, a stal sa neoddeliteľnou súčasťou vianočnej sezóny.

Tri oriešky pre Popolušku“ je zvláštny svojím jedinečným prístupom k známej rozprávke o Popoluške. Táto adaptácia príbehu predstavuje Popolušku, v podaní nezabudnuteľnej Libuše Šafránkovej, nielen ako pokornú a pracovitú mladú ženu, ale aj ako odvážnu, dôvtipnú a nezávislú postavu, ktorá si dokáže poradiť v ťažkých situáciách. Príbeh je obohatený o tri čarovné oriešky, ktoré Popoluške daruje jej zosnulý otec a ktoré jej v kritických chvíľach pomáhajú.

Film je pozoruhodný svojou vizuálnou krásou, ktorú ešte viac umocňuje pôvabné zimné prostredie. Scény sánkovania, tanca na snehu a záberov zasněžených krajín dodávajú príbehu neopakovateľnú atmosféru. Hudba Karla Svobody, ktorá film sprevádza, je tak ikonická, že sa stala neoddeliteľnou súčasťou vianočnej hudobnej tradície.

Pri súčasnom sledovaní „Tri oriešky pre Popolušku“ sa nemožno ubrániť pocitu nostalgie a vrátiť sa do čias detských Vianoc, keď bol tento film neodmysliteľnou súčasťou sviatočnej atmosféry. Príbeh Popolušky, ktorá prekonáva prekážky a nachádza lásku, je univerzálny a nadčasový, a preto rezonuje s divákmi každej generácie.

Každoročné vysielanie „Tri oriešky pre Popolušku“ je teda nielen prenosom obľúbeného filmu, ale aj uchovávaním kultúrneho dedičstva, ktoré prepája generácie a prináša do domovov teplú a pohodovú vianočnú atmosféru. Tento film nie je len rozprávkou na jedno sledovanie; je to rozprávka, ku ktorej sa diváci vracajú každý rok, aby znova a znova prežívali jeho čaro a pripomínali si, čo znamená veriť v zázraky.

Kúzlo nezabudnuteľnej rozprávky

„Tri oriešky pre Popolušku“, film režiséra Václava Vorlíčka, sa od svojej premiéry v roku 1973 teší nesmiernemu úspechu a stálej popularite. Tento rozprávkový film, v ktorom účinkujú Libuše Šafránková ako Popoluška a Pavel Trávníček ako princ, je výnimočný svojím kúzelným príbehom, ktorý prepleta tradičné motívy s nečakanými zvratmi.

Výnimočná adaptácia klasického príbehu

FilmTri oriešky pre Popolušku“ ponúka jedinečnú adaptáciu klasického príbehu o Popoluške. V tomto spracovaní získava Popoluška tri magické oriešky, ktoré jej pomáhajú prekonať ťažkosti a nakoniec získať lásku svojho princa. Táto verzia príbehu vyniká nielen nádhernou hudbou a pôsobivými zimnými scenériami, ale aj silným a nezávislým charakterom hlavnej hrdinky.

Vianočná tradícia pre celú rodinu

„Tri oriešky pre Popolušku“ sa stali neoddeliteľnou súčasťou vianočnej tradície pre mnohé rodiny na Slovensku aj v Českej republike. Film je obľúbený medzi všetkými generáciami a každoročne pritiahne pred televízne obrazovky tisíce divákov, ktorí si chcú znovu vychutnať túto čarovnú rozprávku.

Príležitosť prežiť čaro Vianoc

Vianočné vysielanie filmu „Tri oriešky pre Popolušku“ na Jednotke poskytuje ideálnu príležitosť zastaviť sa, oddýchnuť a prežiť kúzlo Vianoc spolu s rodinou a priateľmi. Zároveň nám tento film pripomína, že Vianoce sú časom zázrakov, nádeje a radosti.

Najbližšie vysielanie filmu Tri oriešky pre popolušku 2023

  • 24.12.2023 o 18:40 na Jednotke
  • 27.12.2023 o 19:00 na TV JOJ
  • 27.12.2023 p 17:35 na Jednotke

Čo sú to Tri oriešky pre Popolušku?

„Tri oriešky pre Popolušku“ je populárny československý film z roku 1973, ktorý je adaptáciou tradičnej rozprávky o Popoluške. Tento film sa stal klasikou v mnohých krajinách a je obzvlášť obľúbený počas vianočného obdobia.

Kto hral hlavné role vo filme „Tri oriešky pre Popolušku“?

Hlavnú rolu Popolušky stvárnila česká herečka Libuše Šafránková a postavu princa hral Pavel Trávníček.

Čím je tento film výnimočný oproti tradičným rozprávkam o Popoluške?

Film sa vyznačuje svojou neobyčajnou adaptáciou klasického príbehu, kde Popoluška nie je len pasívnou postavou, ale odvážnou a aktívnou hrdinkou. Okrem toho, tri čarovné oriešky, ktoré Popoluška dostane, pridávajú príbehu zaujímavý a originálny rozmer.

Prečo je film „Tri oriešky pre Popolušku“ tak obľúbený počas Vianoc?

Film sa stal vianočnou klasikou kvôli svojej rozprávkovej atmosfére, kúzelnému príbehu a nostalgickému čaru, ktorý je ideálny pre sviatočné obdobie. Jeho pravidelné vysielanie počas Vianoc už roky prispieva k jeho obľúbenosti.

Ako film „Tri oriešky pre Popolušku“ ovplyvnil filmový a kultúrny svet?

Tento film sa stal ikonou v oblasti rodinných a detských filmov. Jeho jedinečná adaptácia rozprávky a nezabudnuteľné herecké výkony prispeli k jeho dlhovekosti a popularite. Film tiež ovplyvnil, ako sú detské rozprávky vnímané a adaptované.

Existujú nejaké zaujímavé fakty o filme „Tri oriešky pre Popolušku“?

Jedným zaujímavým faktom je, že film bol natočený v dvoch jazykových verziách – českej a nemeckej. Taktiež výprava a kostýmy filmu, spolu s jeho hudbou, prispeli k jeho nezabudnuteľnej atmosfére.

Aké je posolstvo filmu „Tri oriešky pre Popolušku“?

Film prináša posolstvo o dôležitosti odvahy, nezávislosti a toho, že dobré skutky a čestnosť sa nakoniec odmenia. Je to príbeh o hľadaní pravého šťastia a splnení snov.

Prečítajte si tiež
To Top