Aktuality

Tublatanka ukončí turné k 40. výročiu na scéne veľkolepým koncertom v Bratislave

Tublatanka ukončí turné k 40. výročiu na scéne veľkolepým koncertom v Bratislave

Skupina Tublatanka, jedna z najvýznamnejších ikon slovenskej rockovej scény, si v tomto roku pripomína štyri dekády svojho pôsobenia na hudobnom poli. Tento významný míľnik oslavuje kapela megaúspešným česko-slovenským turné „40 rockov Dobrí priatelia tour“, ktoré zahŕňalo 28 koncertov v 15 slovenských a 13 českých mestách. Záverečným koncertom tohto oslavného turné bude koncert v bratislavskom MMC klube, kde Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser predvedú fanúšikom nielen svoje megahity, ale aj vianočné prekvapenie.

V priebehu štyroch desaťročí si Tublatanka vybudovala pozoruhodnú kariéru s dvanástimi štúdiovými albumami a množstvom hitov, ako sú „Pravda víťazí“, „Žeravé znamenie osudu“ či „Skúsime to cez vesmír“. Ich nadchádzajúci koncert v Bratislave sľubuje fanúšikom zvláštne zážitky, vrátane špeciálnej koledy vhodnej pre adventný čas.

Rok 2023 bol pre Tublatanku mimoriadne plodný nielen v oblasti koncertovania, ale aj vydávania nového materiálu. Kapela vydala nový CD a LP album „Uprostred chaosu“ s pätnástimi novými skladbami, čím si upevnila svoju pozíciu na slovenskej rockovej scéne. Okrem toho vyšli reedície prvých šiestich albumov z 80. a 90. rokov na vinylových platniach a CD nosičoch, čím skupina pripomenula svoje rané začiatky a hudobný vývoj.

Maťo Ďurinda, frontman kapely, hovorí o verných a zapálených fanúšikoch, ktorí sú pre skupinu hlavným zdrojom inšpirácie a energie. Zdôrazňuje, že kapela plánuje pokračovať vo svojej hudobnej ceste aj do budúcnosti a má na to mnoho plánov.

Aktuálnym rádiosinglom Tublatanky je pieseň „Rieka života“, ku ktorej kapela nakrútila emotívny videoklip zachytávajúci atmosféru ich živých koncertov. Táto melodickej rockovej balada, ktorej hudbu zložil Juraj Topor a text napísala Mirka Ďurindová, manželka Maťa Ďurindu, pôvodne vznikla ako inštrumentálna skladba. Maťo Ďurinda však cítil potrebu premeniť ju na spievanú pieseň s citlivým textom, čím pridal k albumu „Uprostred chaosu“ ďalší rozmer.

Nový album „Uprostred chaosu“, ako aj singel „Rieka života“, sú dostupné na všetkých hlavných streamovacích platformách, vrátane Spotify, Tidal, Apple Music a iTunes, čím Tublatanka opäť dokazuje svoju neustálu prítomnosť a význam na slovenskej hudobnej scéne.

Prečítajte si tiež
To Top