Aktuality

Usaďte sa v práci pohodlne. Nepodceňte ergonómiu!

Usaďte sa v práci pohodlne. Nepodceňte ergonómiu!

Pracujete pred počítačom a denne trávite približne osem hodín sedením. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že v tejto polohe strávite až tretinu svojho dňa? Možno je na čase venovať pozornosť tomu, akým spôsobom sedíte a či existuje možnosť, ako to zlepšiť. Vaše telo a celková pohoda vám budú vďačné.

Kvalita a ergonómia sú kľúčové

Pri výbere kancelárskej stoličky sú kvalita a ergonómia dva kľúčové faktory, ktoré by sa nemali prehliadať. Správne zvolená kancelárska stolička tej najvyššej kvality zaručuje odolnosť a dlhú životnosť, rovnako tak zohľadňuje pohodlie používateľa pri sedení. Investícia do modelu stoličky, ktorá vyniká vo všetkých týchto aspektoch, je nevyhnutná pre produktívne a zdravé pracovné prostredie.

Kancelárska stolička je skonštruovaná tak, aby vydržala náročné každodenné používanie. Je vyrobená z odolných materiálov, ktoré vydržia časté pohyby a dá sa nastaviť podľa potreby. Kvalitné spracovanie zaručuje, že sa ľahko nezlomí ani neopotrebuje, čím poskytne dlhodobé riešenie na sedenie počas pracovného dňa.

Okrem toho, ergonomické kreslo poskytuje vynikajúcu oporu a stabilitu, čo vám umožní sústrediť sa na prácu bez akéhokoľvek rozptyľovania alebo nepohodlia.

Nastavenia, ktoré sa vám prispôsobia

Okrem odolnosti je napríklad model ergonomickej stoličky Liftor Active navrhnutý s ohľadom na podporu správneho držania tela. Tieto stoličky sú skonštruované tak, aby poskytli maximálne pohodlie a zároveň znižovali záťaž tela počas dlhých hodín sedenia.

Ergonomická stolička je zvyčajne vybavená nastaviteľnou výškou sedadla, bedrovou opierkou a podrúčkami, čo vám umožňuje prispôsobiť si ju podľa potrieb vášho sedenia.Správne nastavenie a s tým spojené zníženie tlakových bodov prispieva k eliminácii bolesti chrbta, stuhnutosti krku a iným problémom pohybového aparátu, ktoré môžu vzniknúť pri dlhodobom sedení.

Pri hľadaní kancelárskej stoličky najvyššej kvality je veľmi dôležité uprednostniť práve ergonómiu. Táto investícia prospeje nielen vašej fyzickej pohode, ale bude sa podieľať aj na zvýšení produktivity a celkovej spokojnosti s prácou. Venujte preto čas prieskumu a výberu správneho modelu, ktorý spĺňa štandardy kvality aj ergonómie.

Vyvážte sedavé zamestnanie pohybom

Sedavá práca by vás mala naučiť aj hýbať sa počas voľného času. Kompenzujte sedenie prechádzkami, fyzickými aktivitami a pravidelnými silovými tréningami. Uvidíte, že sa budete vo svojom tele cítiť skvele. Kombinácia aktívneho životného štýlu a správneho sedenia počas pracovnej doby je veľké pozitívum pre vás a vaše fungovanie.

Zdroj: Liftor.sk

Prečítajte si tiež
To Top