music ZONE

Návrat súťaže Wacken Metal Battle na Slovensko, príležitosť pre miestne metalové Kapely

Po štyroch rokoch sa na Slovensko vracia obľúbená súťaž kapiel, Wacken Metal Battle, ktorá poskytuje jedinečnú príležitosť pre slovenské metalové skupiny. Súťaž, známa svojou prestížou a vysokou úrovňou, dáva slovenským kapelám šancu predstaviť sa na svetoznámom festivale Wacken Open Air v Nemecku.

Skupiny ako Rust2Dust, Midnight Scream, Anstratus, Renaissense, Morna a April Weeps už preukázali, že Slovensko má talentované metalové kapely, schopné zaujať na medzinárodnej scéne. Tieto skupiny sa už predstavili na pódiách legendárneho festivalu Wacken Open Air, čím potvrdili kvalitu slovenskej metalovej scény.

Po štvorročnej pauze sa Wacken Metal Battle Slovakia vracia, aby poskytla ďalším talentovaným kapelám možnosť zabojovať o účinkovanie na Wackene v lete 2024. Organizáciu súťaže preberá agentúra ProMusic.sk, známa svojou bohatou históriou v organizovaní hudobných podujatí.

Súťaž sa otvára 22. novembra 2023 a prihlásiť sa je možné do 31. januára 2024. Slovensko bude rozdelené na dve divízie – Východ a Západ, pričom semifinále pre obe divízie sa uskutoční v marci 2024 v mestách Košice a Bratislava. Finálové kolo bude následne organizované vo Zvolene.

Do súťaže sa môže prihlásiť každá kapela schopná odohrať 30-minútový set vlastnej tvorby. Dôležitým faktorom je nezávislosť od zahraničných vydavateľstiev, pričom akceptované sú len lokálne labely. Porota bude pozostávať z ostrieľaných hudobných publicistov a ďalších osobností zo slovenskej hudobnej scény.

Wacken Metal Battle Slovakia je nielen súťažou, ale aj platformou pre zjednotenie slovenskej metalovej scény a poskytnutie príležitostí pre mladé a nadchádzajúce kapely. Je to príležitosť ukázať svoj talent a vášeň pre metalovú hudbu nielen domácemu publiku, ale aj medzinárodnej komunite na jednom z najväčších metalových festivalov na svete.

Wacken Metal Battle Slovakia predstavuje významnú príležitosť pre slovenské metalové kapely ukázať svoje umenie na medzinárodnej scéne. S účasťou v tejto súťaži sa otvárajú dvere k novým možnostiam a skúsenostiam, ktoré môžu formovať ich budúcnosť v hudobnom priemysle. Fanúšikovia a podporovatelia slovenského metalu sa môžu tešiť na vzrušujúcu súťaž plnú talentu a vášne.

Prečítajte si tiež
To Top