Kultúra

Wednesday 2 séria kedy bude?

Wednesday 2 séria kedy bude? Netflix zverejnil nové detaily

Po tom, čo sa „Wednesday“ stala najúspešnejším seriálom v angličtine na Netflixe, platforma potvrdila návrat druhej série – Wednesday 2. V tomto článku vám prinášame najnovšie informácie o tom, čo môžeme od druhej série očakávať, ako bude príbeh napredovať a hlavne, kedy sa naň vlastne môžeme tešiť.

Wednesday“ bola jedným z najviac očakávaných seriálov Netflixu v roku 2022, pričom všetkých osem epizód bolo globálne uvedených na Netflixe 23. novembra 2022. Od svojho debutu sa stala jedným z najsledovanejších titulov Netflixu všetkých čias a získala 12 nominácií na cenu Emmy. Tieto nominácie zahŕňajú Najlepší Celkový Komediálny Seriál, Jennu Ortegu za Hlavnú Herečku a Tima Burtona za Réžiu. Len „DAHMER“ a „BEEF“ získali viac nominácií z portfólia Netflixu. „Wednesday“ prekonala všetky očakávania a ukazuje sa, že je jedným z najúspešnejších originálov na Netflixe v jeho histórii, nie len jedným z najväčších v roku 2022.

Kedy bola potvrdená druhá séria seriálu Wednesday?

Dňa 6. januára Netflix potvrdil, že sa seriál vráti s druhou sériou,pričom nie je známe, koľko epizód bude druhá séria obsahovať.

„Je úžasné tvoriť seriál, ktorý spojil ľudí po celom svete,“ povedali Alfred Gough a Miles Millar, dvojica showrunnerov seriálu, pričom dodali, že sú „nadšení, že môžu pokračovať v kľukatej ceste Wednesday do druhej série. Už sa nevieme dočkať, kedy sa ponoríme hlavou napred do ďalšej série a preskúmame strašidelný svet Nevermore. Musíme sa len uistiť, že Wednesday najprv nevyprázdnila bazén.“ Ako ste možno počuli, „Wednesday“ sa v pomerne krátkom čase stala jedným z najväčších seriálov Netflixu v jeho histórii.

Ako sa darilo prvej sérii na Netflixe?

Pred letom 2023 Netflix hodnotil svoje tituly na základe prvých 28 dní na službe. Použitím tohto systému bola „Wednesday“ druhým najväčším anglicky hovoriacim seriálom v jeho histórii, pričom len štvrtá séria „Stranger Things“ bola vyššie.

Netflix odvtedy zmenil svoj zoznam top 10 na 91 dní, kde „Wednesday“ drží rekord v počte 1,718,800,000 (1.72B) hodín sledovania, čo sa rovná 252,100,000 (252M) dokončeným sledovaniam série. Seriál sa umiestnil 20 týždňov v globálnych top 10 Netflixu, pričom v týchto 20 týždňoch zaznamenal 1.806 miliardy hodín sledovania. Zaradil sa tiež 14 týždňov do top 10 Nielsen (ktorý sleduje sledovanie na zariadeniach pripojených v USA), kde získal 412.08 milióna hodín sledovania.

Podľa Netflixu sú tu niektoré z ďalších rekordov, ktoré sa seriálu podarilo prekonať:

 • „Seriál prekonal rekord v počte hodín sledovanosti za týždeň v televíznom seriáli v anglickom jazyku na Netflixe – nie raz, ale dvakrát – keď debutoval na prvom mieste s rekordnými 341,23 miliónmi sledovaných hodín a znova druhý týždeň s ohromujúcim počtom 411,29 miliónov hodín sledovania.
 • K dnešnému dňu mala Wednesday šesť po sebe nasledujúcich týždňov s viac ako 100+ miliónmi hodín sledovania na anglickom TV zozname – ďalší rekord!
 • Na TikToku má #WednesdayAddams viac ako 22 miliárd zobrazení
 • Wednesday soundtrack dosiahol 1. miesto v rebríčku iTunes Soundtrack, kde sa udržal v Top 10 tri týždne. Wednesday Addams, the artist, má teraz na Spotify viac ako 1 milión sledovateľov.
 • Na Spotify zaznamenal „Goo Goo Muck“ od The Cramps nárast streamovania o viac ako 9,5 000 % v porovnaní s mesiacom pred vydaním série.
 • Ikonická tanečná scéna Wednesday sa stala masívne virálnou naprieč globálnymi sociálnymi médiami. Fanúšikom generovaný obsah využívajúci „Bloody Mary“ od Lady Gaga viedol k nárastu streamovania o viac ako 1 800 % skladby na Spotify v porovnaní s mesiacom pred vydaním série. Dokonca aj Lady Gaga sa zapojila do zábavy.

Čo môžete očakávať od druhej série?

V prvom rade sa pozrime na to, čo showrunneri naznačili ohľadom pokračovania seriálu. V rozhovore pre The Hollywood Reporter povedali:

„Pre nás je tento seriál skutočne aj o dievčenskom priateľstve, pričom Wednesday a Enid sú skutočne v centre všetkého diania. To, že sa naozaj spojili s publikom, bolo pre nás veľmi uspokojivé. Takže sa tešíme na objavovanie toho ako to bude s Wednesday ďalej vyzerať, keď dala šancu priateľstvu.

Mnohé zdroje naznačujú, že v druhej sérii Wednesday sa objaví významná nová postava. Medzi špekuláciami o tom, kto by to mohol byť, sú Bratranec Itt, Purbert, Babička Addamsová alebo Mama.

V rozhovore pre Variety v júni 2023 Jenna Ortega povedala: „Ešte to dávame dokopy, ale rozhodli sme sa, že sa chceme viac nakloniť k hororu. Vzdávame sa akýchkoľvek romantických záujmov, čo je skutočne skvelé. Budeme smelší a temnejší.

Na podujatí Netflix TUDUM v Brazílii v júni 2023 bola Jenna Ortega a niektorí ďalší herci súčasťou v priamom prenose. Pozrite si krátke video, čo povedali o pripravovanej druhej sérii.

Teraz sa posuňme k pretrvávajúcim otázkam a príbehovým líniam druhej série:

Kto je stalker Wednesday?

Hneď po zapnutí telefónu, ktorý jej kúpil Xavier, dostala Wednesday niekoľko hrozivých správ, keď s radosťou zistila, že získala svojho prvého stalkera.

Už vieme, že Wednesday predtým nebola online vďaka svojmu negatívnemu postoju k sociálnym médiám. Ale vzhľadom na to, že Xavier jej dal úplne nový telefón, je pôsobivé, že stalker jej už dokázal posielať správy. Ale vďaka jej kúskom nie je prekvapením, že Wednesday pritiahla veľa pozornosti.

Čo bude ďalej s Tylerom?

Naposledy sme videli Tylera v okovách, ako ho prevážali do niečoho, čo by mohlo byť väzenie s najvyšším stupňom stráženia alebo psychiatrická liečebňa. Avšak, ešte predtým, ako mohla preprava začať, Tyler sa premenil na svoju podobu Hydea, čo viedlo divákov k predpokladu, že zabil všetkých ozbrojených strážcov.

Bude Tyler na slobode a bez svojho pána nebezpečnejší? Alebo sa pokúsi očistiť svoje meno, aby sa mohol vrátiť do Jehrica?

Kto bude ďalším riaditeľom Nevermore?

So smrťou Larissy Weemsovej zostala Akadémia Nevermore bez riaditeľa. V tomto smere je tiež veľmi obmedzený počet kandidátov, ktorí by mohli zastávať túto funkciu. Showrunneri naznačili, že uzavretie školy im poskytlo široké možnosti do druhej série.

Najzrejmejšou voľbou by bolo ponúknuť prácu Morticii Addamsovej, mame Wednesday. Ako bývalá študentka Nevermore a členka Nightshades by Morticia bola najkompetentnejšou osobou na prevzatie funkcie. Avšak Wednesday by urobila všetko čo by bolo v jej moci, aby svoju matku z pozície riaditeľky odstránila, s vtipnými a pravdepodobne katastrofálnymi dôsledkami.

Čo sa stane s Laurel?

Po odhalení jej pravej identity sa Laurel podarilo oživiť Jeremiaha Crackstonea, ale vďaka Wednesday bol porazený. Tiež sa zistilo, že bola pánom Tylera, s ktorým manipulovala, aby sa premenil na hydea.

Plány Laurel sú zatiaľ zmarené, ale ak Tyler príde svojmu pánovi na pomoc, duo by mohlo mať ďalšie nekalé plány na Nevermore.

Začne chodiť Pugsley na Nevermore?

Nie je jasné, aký je vekový rozdiel medzi Pugsleym a Wednesday. Vieme však, že obaja spolu navštevovali tú istú strednú školu predtým, ako sa Wednesday presunula do Nevermore. Celá rodina by sa s ňou mohla presťahovať, ak by Morticii ponúkli pozíciu riaditeľky v Nevermore, tak by tam mohol prejsť aj Pugsley. Bolo by komické sledovať, ako by sa Wednesday snažila robiť vštko možné, aby mu zabránila tráviť s ňou čas.

Aké bude obsadenie druhej série?

Zaujíma vás, kto sa objaví v druhej sérii? Môžeme očakávať, že tieto postavy sa objavia aj v druhej sérii:

 • Jenna Ortega ako Wednesday Addamsová
 • Riki Lindhome ako Dr. Valeria Kinbott
 • Jamie McShane ako šerif Donovan Galpin
 • Hunter Doohan ako Tyler Galpin
 • Percy Hynes White ako Xavier Thorpe
 • Emma Myers ako Enid Sinclairová
 • Moosa Mostafa ako Eugene Otinger
 • Joy Sunday ako Bianca Barclayová
 • Georgie Farmer ako Ajax Petropolus
 • Naomi J. Ogawa ako Yoko Tanaka
 • Catherine Zeta-Jones ako Morticia Addamsová
 • Luis Guzmán ako Gomez Addams
 • Fred Armisen ako strýko Fester
 • Victor Dorobantu ako Vec
 • George Burcea ako Lurch
 • Isaac Ordonez ako Pugsley Addams

V druhej sérii sa neobjaví Gwendoline Christie, ktorá stvárnila riaditeľku Nevermore a Percy Hynes White ako Xavier, ktorý bol zo seriálu vyškrtnutý z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania sexuálneho napadnutia.

Hoci sa zdá, že postava Gwendoline Christie, Larissa Weems, zomrela na otravu rulíkom, vždy existuje šanca, že by sa postava mohla vrátiť v nejakej forme, napríklad prostredníctvom flashbackov. Avšak, podľa nášho chápania, sa nevráti v žiadnej forme.

Postava Christiny Ricci, Marylin Thornhill, alias Laurel, bola porazená, ale nevieme, aký je jej konečný osud. To znamená, že herečka by sa mohla vrátiť a znovu si zahrať svoju úlohu.

Mali by sme poznamenať, že The Hollywood Reporter potvrdil, že Jenna Ortega bude tiež pôsobiť ako producentka v novej sérii.

V decembri 2023 sme informovali, že Netflix obsadzuje troch nových pravidelných členov obsadenia do druhej sérii. Sú to:

 • Karloff Postava je opísaná ako mladý, atletický tínedžer, pričom herec bude musieť nosiť protetiku.
 • Wolfgang Tiež tínedžer, postava je opísaná ako šarmantný a sebavedomý.
 • Annie, mladé dievča vo veku medzi 12 a 14 rokmi, je opísané ako nesmierne inteligentné a múdre dievča.

V januári 2024 sme sa dozvedeli o ďalších postavách:

 • Bruno – postava tínedžera hispánskeho/latinskoamerického pôvodu s tlejúcim vzhľadom.
 • Učiteľ hudby v divadle – Nový člen personálu Nevermore
 • Nováčik

Kedy sa začne produkcia druhej série Wednesday?

Kvôli dvojitým štrajkom v Hollywoode sa produkcia druhej série Stredy ešte nezačala. Nižšie sa pozrieme na kompletný časový harmonogram udalostí, ale v skratke súčasné správy naznačujú, že nakrúcanie druhej série sa začne v apríli 2024.

Prípravy na druhú sériu Wednesday 2 sa začali začiatkom roku 2023, podľa rozhovoru s časopisom Glamour s Jennou Ortegou, ktorá im povedala:

„Začíname prípravy na druhú sériu, čo… bolo vzrušujúce. Len vyvíjame nové príbehové línie a vidíme, kam postavy smerujú. Začínať tieto rozhovory bolo naozaj, naozaj zábavné. Myslím, že to bude väčšie a lepšie, čo je skvelé.“

Deadline následne informoval, že produkcia sa plánuje začať v apríli 2024 a odhalil, že nakrúcanie sa pravdepodobne presunie z Rumunska do Írska.

Nakrúcanie seriálu je naplánované na šesť mesiacov, čo znamená, že by sa malo skončiť v septembri alebo októbri 2024. Prvá séria sa taktiež nakrúcala 6 mesiacov: Od septembra 2021 do marca 2022 a uvedená bola v novembri 2022.

Kedy bude druhá séria Wednesday uvedená na Netflixe?

Dátum vydania koncom roku 2024 sa zdá byť úplne nereálny vzhľadom na doterajší harmonogram nakrúcania. Vzhľadom na predĺžené štrajky predpokladáme, že druhú sériu uvidíme v začiatku až polovici roku 2025.

Druhá séria Wednesday nepochybne prinesie množstvo zaujímavých príbehov a nečakaných zvratov, na ktoré sa môžeme tešiť. Bude plná napätia, tajomstiev a charizmatických postáv, ktoré nás opäť vtiahnu do jej unikátneho sveta. Určite sa čakanie vyplatí.

Zdroj: Netflix.com

Prečítajte si tiež
To Top