Kultúra

Zázračný svet Vianoc: Objavovanie magických príbehov pre deti a mládež

Vianoce sú obdobím, keď sa svet zázračne mení – ulice sú osvetlené tisíckami farebných svetiel, domy zdobia vianočné stromčeky a z komínov sa vznáša vôňa čerstvého pečiva. Je to čas plný radosti, tepla a nadšenia, najmä pre najmladších. A aký je lepší spôsob, ako preniesť túto vianočnú atmosféru pre naše deti, než prostredníctvom kníh plných sviatočných príbehov?

Vo svete literatúry má vianočná kniha čarovnú moc, keď dokáže u malých čitateľov vzbudiť na tvárach úsmev, rozžiariť očičká a dokáže ich preniesť do svetov, kde sa vianočné sny stávajú skutočnosťou. Od klasických rozprávok až po moderné príbehy plné dobrodružstiev, tieto knihy sú viac než len zábavou – sú to brány k rozvíjaniu kreativity, posilneniu hodnôt a objavovaniu nových svetov.

V tomto článku sa ponoríme do úžasného sveta vianočných kníh pre deti a mládež. Budeme skúmať tituly, ktoré roky tešia srdcia mladých čitateľov, ako aj novinky, ktoré na pulty kníhkupectiev prichádzajú práve tento rok. Či už hľadáte dokonalý vianočný darček pre vaše deti alebo chcete obnoviť sviatočnú atmosféru, tento sprievodca vianočnými knihami vás zavedie presne tam, kde potrebujete byť. Pripravte sa na objavovanie príbehov, ktoré v sebe nesú čaro, lásku a vianočnú radosť – príbehy, ktoré ožívajú v predstavách našich detí.

Vianočná koleda (Charles Dickens) – Nové vydanie tradičnej knihy. Vianočná koleda vyšla prvý raz 19. decembra 1843. Toto prvé vydanie sa vydalo v priebehu niekoľkých dní a Londýnčania hodiny stáli v nekonečných radoch, len aby si ju mohli vypočuť v podaní samotného Charlesa Dickensa. Knihu si môžete kúpiť TU.

Nádherná vianočná koleda (Annette Amrhein Sabine Straub) – Zvieratká sa tešia na vianočnú oslavu, keď napadol prvý sniežik. Veverička im rozpráva čo zažila vo svete ľudí- ako trávia Vianoce. Zvieratká tým boli nadšené a tak sa rozhodli, že aj oni pripravia darček pre Santa Clausa. Ale čo by mu urobilo najväčšiu radosť? Voľné pokračovanie rozprávok Tajný vianočný hosť Nečakaný vianočný list. Knihu kúpite TU.

Vianočné rozprávky povesti a balady (Zuzana Kuglerová) – V tejto knihe od prvej dámy slovenských povestí a histórie objavíte kúsok autorkinho imaginárneho sveta, v ktorom na vás čaká plno prekvapení a kúziel. Knihu kúpite TU.

Čakáme na Vianoce (Elena Slobodová) – Skvelý darček pre deti. Vďaka tomuto adventnému kalendáru sa dozviete čo je advent, čo znamenajú sviečky na adventnom venci, na koho ľudia v tomto období čakajú. Aj to, ako deti vítajú Mikuláša, čo sú to barborky, prečo na Luciu dievčatá behajú z kúta do kúta, ako sa kŕmia uzimené vtáčiky..A ešte oveľa viac. Tento adventný kalendár kúpite TU.

Idú Vianoce (Monika Utnik-Strugala) – Vianočné tradície z celého sveta. Knihu kúpite TU.

Ľúbim ťa viac ako Vianoce (Ellie Hattie) – Kniha pre menšie detičky. Nádherný a dojímavý vianočný príbeh o láske a rodinnom pute. Malý medvedím má veľmi rád Vianoce, ale je tu ešte niečo čo má predsa ešte radšej.. Knihu kúpite TU.

Štedrovečerné rozprávky (Malvina Miklós) – Netradičná rozprávková kniha o predvianočných prípravách. Knihu kúpite TU.

Vianočné mystérium (Jostein Gaarder) – Netradičný príbeh nórskeho dievčatka, ktoré sa v predvianočnom zhone stratí mame v obchodnom dome. Dievčatko Elisabet sa ocitne medzi tými, ktorí putujú späť v čase do roku „nula“, aby boli v Betleheme pri narodení Jezuliatka. Túto knihu kúpite TU.

Vianočné kúzlo (Katja Reider) – Pre detičky, ktoré majú radi vianočné príbehy s magickým nádychom. Knihu kúpite TU.

Vianočné rozprávky pri kozube (Malvina Miklós) – 7 krásnych vianočných rozprávok. Knihu kúpite TU.

Pippi zachraňuje Vianoce (Astrid Lindgren) – Pippi Dlhá Pančucha presne vie, ako spraviť pekné Vianoce. Knihu kúpite TU.

Vianoce s Opicou Škoricou (Peter Stoličný) – Veselé rozprávky o slušnom správaní. knihu kúpite TU.

Vianočné prasiatko (J.K. Rowling) – Krásny vianočný príbeh o vzácnom pute medzi chlapcom a jeho najmilšou hračkou. Knihu roka 2021 kúpite TU.

Najkrajšie vianočné rozprávky (Elizabeth Baguley Gillian Lobel Paul Bright) – Čarovné vianočné príbehy o zvieratkách z lesa. knihu kúpite TU.

Vianočná vločka (Ivona Ďuričová) – Čarovný príbeh o tom, aké boli Vianoce kedysi. Túto knihu kúpite TU.

Vianoce v Sniežkove (Eliška Kramerová) – Vianočná novinka. Príbehy o čarovných Vianociach so zvieratkami zo Sniežkova. Knihu kúpite TU.

Tieto príbehy, od klasických až po moderné, nielenže zabavia, ale tiež posilňujú rodinné hodnoty a tradície, čo je dôvod, prečo si ich generáciu čitateľov obľúbili a uchovávajú v srdciach. Vyberte si z vianočnej ponuky, zabaľte sa do deky a vychutnajte si čaro Vianoc so svojimi najmenšími.

Prečítajte si tiež
To Top