music ZONE

Nový singel vokálnej skupiny Voising oslnil na súťaži Košický zlatý poklad

Slovenská vokálna skupina Voising, tvorená šiestimi talentovanými spevákmi, predstavuje svoj nový singel „Mávam“. Tento chytľavý singel, ktorý je súčasťou ich pripravovaného prvotného albumu, získal významné ocenenie na prestížnej súťaži Košický zlatý poklad.

Voising, známi pre svoje unikátne využívanie ľudských hlasov a beatboxu namiesto tradičných hudobných nástrojov, preukazujú svoje umenie v piesni „Mávam“. Skladba, ktorá je jednou z deviatich autorských piesní na ich pripravovanom albume, bola ocenená Cenou Rádia Slovensko.

Skupina, ktorá sa etablovala na slovenskej hudobnej scéne úpravami domácich aj svetových hitov do a‘cappella štýlu, spolupracovala v minulosti aj s herečkou a speváčkou Luciou Vráblicovou v piesni „Čerešne“. Po piatich rokoch úspešnej kariéry sa Voising vydáva na cestu autorskej tvorby, pričom „Mávam“ je ich prvotným krokom na tejto novej ceste.

Autormi skladby sú Viktor Nižník (hudba) a Veronika Oláh Šebeňová (text). Nižník vysvetľuje, že skladba má tanečný charakter s textom, ktorý hovorí o láskach, ktoré vyprchali. Tento kontrast medzi veselou hudbou a smutným textom bol úmyselný a má v sebe skrytú silu. Skupina vkladá do piesne emóciu, ktorá rezonuje s poslucháčmi, a využíva hudbu ako prostriedok liečby smútku.

Nahrávanie piesne „Mávam“ prebiehalo v štúdiu Geminus pod vedením Viktora Nižníka, ktorý pôsobí ako hudobný producent. Skupina, ktorú tvoria Viktor Nižník (tenor), Veronika Oláh Šebeňová (alt), Milena Čief Majerová (mezzosoprán), Tomáš Benjamín Nižník (beatbox/perkusie), Rado Tomeš (bas) a Katarína Fojtíková (soprán), plánuje rozšíriť svoje autorské aktivity a vytvoriť z celého zoskupenia autorské sexteto.

Voising sa stala súčasťou súťaže Košický zlatý poklad v poslednej chvíli, no napriek tomu dosiahla významný úspech. Viktor Nižník vyjadril radosť a hrdosť z tohto ocenenia, ktoré považuje za potvrdenie správnosti rozhodnutia vydávať sa na cestu autorskej tvorby.

Skupina Voising, ktorá si získala obdiv poslucháčov aj odborníkov, plánuje svoj prvý autorský a’cappella album v roku 2023. Fanúšikovia sa môžu tešiť na ich vystúpenia 6. decembra vo Wine O Clock v Bratislave a 16. decembra v Thermia Palace v Piešťanoch, kde predstavia svoj jedinečný talent a nové skladby.

Prečítajte si tiež
To Top