Hobby

Dnes sa vo finále Pečie celé Slovensko 3 stretnú 3 ženy

Dnes sa vo finále Pečie celé Slovensko 3 stretnú 3 ženy

Pripravte sa na veľkolepé finále populárnej pekárskej šou “Pečie celé Slovensko”. V nedeľu 10.12.2023 večer sa dozvieme, kto sa stane tretím majstrom pekárom v rámci tretej série tejto obľúbenej televíznej súťaže. Tento rok je finále výnimočné tým, že o titul bojujú výlučne ženy – Timi Strnálová, Luci Cimlová a Mirka Makajiová.

REKLAMA

Vrcholom finále bude nepochybne kreatívna výzva, v ktorej finalistky vytvoria 3D trojposchodovú tortu na tému cestovanie. Každá z nich predstavila svoje unikátne nápady. Luci sa nechala inšpirovať mestom New York, Mirka sa rozhodla pre horskú tému s letným ovocím, čokoládou, orieškami a tatranským alkoholom, zatiaľ čo Timi vsadila na kávovú príchuť doplnenú o čokoládové dekorácie.

Finále obohatí aj prítomnosť exkluzívneho hosťa, Gevorga Avetisyana, ktorý prinesie cukrárkam technickú výzvu – pripraviť originálnu medovú tortu. Avetisyan, známy svojou expertízou, poskytol cenné rady, ako sa vyhnúť bežným chybám pri príprave tejto tradičnej pochúťky.

Ďalšou úlohou pre finalistky bude pripraviť “Cestovateľský koláč” (Travel cake). Podľa slov Jožky Zaukolcovej je cieľom tejto výzvy ukázať divákom, ako si pripraviť sladký koláč vhodný na cesty. Dôležitými aspektmi sú hutný korpus, ktorý vydrží prenášanie, a ovocná plnka, ktorá si zachová svoju kvalitu aj pri zvýšených teplotách.

REKLAMA

Finále “Pečie celé Slovensko” sa stáva každoročne očakávanou udalosťou pre milovníkov sladkého umenia. Súťažiace čakajú náročné úlohy, ktoré si vyžadujú nielen technickú zručnosť, ale aj kreativitu a inovatívny prístup. Diváci sa môžu tešiť na vizuálne pôsobivé a chutné výtvory, ktoré určite budú oslavou sladkého umenia a remesla. Kto si odnesie titul majstra pekára a kto zapôsobí na porotu najviac, to zistíme už v nedeľu 10.12.2023 večer.

Čo je Pečie celé Slovensko?

Pečie celé Slovensko” je populárna slovenská televízna súťaž zameraná na pečenie. V tejto šou súťažia amatérski pekári v rôznych pekárskych disciplínach s cieľom získať titul najlepšieho pekára.

Aký je formát súťaže Pečie celé Slovensko?

Súťaž pozostáva z viacerých kôl, v ktorých účastníci plnia rôzne výzvy v pečení, vrátane technických úloh a kreatívnych projektov. Každé kolo zvyčajne končí vyradením jedného súťažiaceho.

Aké typy výziev sú v šou Pečie celé Slovensko?

Výzvy v šou zahŕňajú prípravu špecifickej pekárenskej pochúťky, ako sú torty, koláče, chlieb, cukrovinky a iné, s dôrazom na technické zručnosti, kreativitu a originalitu.

Prečítajte si tiež
To Top