music ZONE

AC/DC má nového basgitaristu Chrisa Chaneya, s kapelou odohrá Power Up Tour 2024

AC/DC má nového basgitaristu Chrisa Chaneya, s kapelou odohrá Power Up Tour 2024

Legendárna rocková kapela AC/DC sa vracia na scénu veľkolepo a prináša fanúšikom informáciu o významnej zmene. Kapela oznamuje príchod nového basgitaristu, Chrisa Chaneya, ktorý je známy svojou prácou s velikánmi hudobného priemyslu ako Jane’s Addiction, Alanis Morissette či Elton John. Jeho príchod do AC/DC do prichádza po oznámení dlhoročného člena Cliffa Williamsa, ktorý sa rozhodol na tomto turné nehrať.

AC/DC, kapela známa svojimi energickými vystúpeniami a nezabudnuteľnými hitmi, ako sú „Back in Black“ či „Highway to Hell“, sa po dlhej pauze vracia, aby znova očarila publikum po celom svete. Svoje turné, pomenované „POWER UP“, odštartujú v máji v Nemecku a zavŕšia ho v auguste v Írsku. Medzi zastávkami nebudú chýbať ani také hudobne prestížne destinácie ako Anglicko, Francúzsko, Taliansko či Španielsko. Zvláštnu pozornosť si však zaslúži slovenská zastávka tohto turné.

V Bratislave, na rozľahlom priestore starého letiska Vajnory, sa 21. júla 2024 uskutoční koncert, ktorý by mohol vstúpiť do histórie ako najväčšie hudobné podujatie na Slovensku. Po veľkolepom vystúpení kapely Imagine Dragons v rámci festivalu Lovestream, ktoré prilákalo viac ako 60 tisíc fanúšikov, sa od koncertu AC/DC očakáva ešte väčšia návštevnosť. Odhady hovoria až o 100 tisícoch ľudí, čo by prekročilo všetky doterajšie rekordy. Vzhľadom na kapacitu letiska a obrovskú popularitu kapely AC/DC medzi slovenskými fanúšikmi, tieto predpoklady nie sú nijako prehnané.

Predaj vstupeniek na toto historické turné sa začal už 16. februára 2024, pričom fanúšikovia sa môžu tešiť na koncerty plné energie, klasických hitov a nového basgitarového virtuóza Chrisa Chaneya, ktorý pridá do hudby AC/DC nový rozmer. Toto turné nesie názov „POWER UP“ nielen ako symbol návratu kapely na koncertné pódia, ale aj ako pozvánka fanúšikom, aby si spolu s kapelou užili nezabudnuteľné hudobné zážitky.

Kto nahradil Cliffa Williamsa ako basgitaristu AC/DC?

Chris Chaney, skúsený štúdiový a koncertný basgitarista, známy svojou prácou s Jane’s Addiction, Alanis Morissette a ďalšími, bol oznámený ako nový basgitarista AC/DC na Power Up Tour 2024.

Kde všade AC/DC zahrá na svojom turné?

Turné zahrnie koncerty v Nemecku, Taliansku, Španielsku, Holandsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Anglicku, na Slovensku, v Belgicku, Francúzsku a Írsku.

Kde a kedy sa uskutoční koncert AC/DC na Slovensku?

Koncert AC/DC na Slovensku sa uskutoční 21. júla 2024 na priestore starého letiska Vajnory v Bratislave.

Aký počet návštevníkov sa očakáva na koncerte AC/DC v Bratislave?

Očakáva sa, že koncert priláka až neuveriteľných 100 tisíc fanúšikov, čo by prekročilo všetky doterajšie rekordy v návštevnosti.

Aké boli predchádzajúce úspechy Chrisa Chaneya?

Chris Chaney spolupracoval s umelcami ako Ozzy Osbourne, Miley Cyrus, Jane’s Addiction, Alanis Morissette, Shakira, Elton John a Slash. Nedávno sa objavil na 66. ročnom odovzdávaní cien Grammy.

Prečítajte si tiež
To Top