Aktuality

AC/DC, púť legendy cez desaťročia koncertov

AC/DC, púť legendy cez desaťročia koncertov

V svete rockovej hudby existuje málo mien, ktoré by mali taký význam a rozpoznateľnosť ako AC/DC. Táto austrálska kapela, ktorá bola založená v roku 1973 bratmi Malcolmom a Angusom Youngovými, si vybudovala reputáciu jednej z najvýznamnejších a najvplyvnejších skupín v histórii rockovej hudby. Ich hudobná púť, ktorá trvá už viac ako štyri desaťročia, je príbehom o nezlomnej sile, inovácii a nezabudnuteľných hitoch, ktoré otriasli základmi rock’n’rollu.

Začiatky AC/DC v puboch a kluboch

AC/DC začali svoju kariéru výkonmi v austrálskych puboch a kluboch, kde si rýchlo získali povesť energickej a nezastaviteľnej live kapely. Ich skorá tvorba, ako albumy „High Voltage“ a „T.N.T.“, položila základy pre charakteristický zvuk AC/DC: drsné gitary, chytlavé riffy a bezstarostné texty, ktoré oslavovali rock’n’roll a rebelstvo.

Medzinárodný úspech AC/DC a tragédia

Rok 1980 priniesol kapelu na vrchol svetovej slávy s albumom „Back in Black“, ktorý sa stal druhým najpredávanejším albumom všetkých čias. Album bol poctou ich pôvodnému spevákovi Bonu Scottovi, ktorý nečakane zomrel v roku 1979. Nástup Briana Johnsona na post speváka otvoril novú kapitolu v histórii kapely, pričom „Back in Black“ stvrdil ich status rockových ikon.

Inovácia a odolnosť AC/DC

Čo robí AC/DC takými výnimočnými, nie je len ich schopnosť písať nezabudnuteľné hity, ale aj ich odolnosť voči času a meniacim sa trendom v hudobnom priemysle. Ich zvuk, či už je to v pôvodných hitoch ako „Highway to Hell“ alebo v novších skladbách z albumu „Power Up“ z roku 2020, zostáva verný ich koreňom, zatiaľ čo ich vystúpenia sú stále plné energie a vášne.

Vplyv a dedičstvo AC/DC

Vplyv AC/DC na hudbu a kultúru presahuje žánre a generácie. Kapela inšpirovala nespočetné množstvo hudobníkov a kapel a ich skladby sú neoddeliteľnou súčasťou rockovej hudby. Ich odhodlanie zostať vernými svojmu zvuku a integrite, aj napriek osobným tragédiám a výzvam, je svedectvom ich nezlomného ducha.

AC/DC nie sú len kapelou; sú fenoménom, ktorý prekonal všetky hranice a definoval, čo znamená byť rockovou legendou. Ich nadchádzajúci koncert v Bratislave v roku 2024 je nielen oslavou ich dlhotrvajúcej kariéry, ale aj príležitosťou pre fanúšikov všetkých vekových skupín, aby sa stali súčasťou ich nekončiacej rock’n’roll párty. AC/DC sú dôkazom, že skutočný rock’n’roll nikdy nezomrie.

AC/DC prídu v roku 2024 na Slovensko

Legendárna rocková skupina AC/DC, známa svojimi energickými vystúpeniami a nezabudnuteľnými hitmi ako „Back in Black“, „Highway to Hell“ a „Thunderstruck“, má naplánovaný koncert aj na Slovensku. Tento koncert predstavuje vzácnu príležitosť pre slovenských fanúšikov zažiť na vlastnej koži legendárnu atmosféru, ktorú AC/DC prinášajú na každé svoje vystúpenie.

Koncert sa uskutoční 21. júla 2024 na Starom letisku Vajnory v Bratislave. Táto lokácia ponúka dostatočný priestor na to, aby sa tu mohli zísť tisíce fanúšikov pripravených na rockovú párty, aká sa na Slovensku vidí len zriedka.

Predaj vstupeniek začal 16. februára 2024, pričom boli k dispozícii rôzne kategórie lístkov vrátane státia, sedenia na tribúne a exkluzívnych zón ako Golden Circle. Napriek technickým problémom spôsobeným veľkým náporom fanúšikov sa vstupenky rýchlo minuli, čo svedčí o obrovskej popularite kapely medzi Slovákmi.

Fanúšikovia očakávajú, že AC/DC predvedie svoje najväčšie hity a prenesie na Slovensko atmosféru, ktorá je pre ich koncerty typická – vysokú energiu, nezameniteľné gitárové riffy a nezabudnuteľnú show. Koncert AC/DC na Slovensku je nielen hudobným, ale aj kultúrnym míľnikom, ktorý potvrdzuje, že Slovensko je atraktívnou destináciou pre svetové hudobné hviezdy.

Pre fanúšikov, ktorí sa zúčastnia koncertu, to bude príležitosť vidieť jednu z najvplyvnejších rockových kapiel všetkých čias naživo. Atmosféra plná adrenalinu a spoločné zdieľanie lásky k rockovej hudbe so skupinou AC/DC a tisíckami rovnako zmýšľajúcich fanúšikov bude nepochybne zážitkom, na ktorý sa nebude tak ľahko zabúdať.

Kto sú AC/DC?

AC/DC je austrálska rocková skupina založená v roku 1973 bratmi Malcolmom a Angusom Youngovými. Sú známi svojím energickým hard rockovým zvukom, ikonickými gitárovými riffmi a nezabudnuteľnými živými vystúpeniami.

Aké sú najznámejšie hity AC/DC?

Medzi najznámejšie hity AC/DC patria „Back in Black“, „Highway to Hell“, „Thunderstruck“, „You Shook Me All Night Long“, a „Hell’s Bells“.

Kto je súčasným spevákom AC/DC?

Súčasným spevákom AC/DC je Brian Johnson, ktorý sa k skupine pridal v roku 1980 po smrti pôvodného speváka Bona Scotta.

Aké albumy by som si mal vypočuť, ak chcem začať počúvať AC/DC?

Začať môžete s albumami „Back in Black“, „Highway to Hell“, a „The Razors Edge“, ktoré sú považované za klasiky a dobre reprezentujú zvuk kapely.

Bola skupina AC/DC niekedy uvedená do Siene slávy rock and rollu?

Áno, AC/DC boli uvedení do Siene slávy rock and rollu v roku 2003, čo je pocta ich dlhotrvajúcemu vplyvu na rockovú hudbu.

Ako ovplyvnila skupina AC/DC rockovú hudbu?

AC/DC majú významný vplyv na rockovú hudbu vďaka svojmu charakteristickému zvuku, energickým živým vystúpeniam a schopnosti písať chytlavé skladby, ktoré sa stali hymnami rocku. Inšpirovali mnohé kapely a hudobníkov v rôznych žánroch.

Kde môžem nájsť oficiálny tovar AC/DC?

Oficiálny tovar AC/DC, vrátane oblečenia, hudobných nahrávok a suvenírov, je dostupný na ich oficiálnej webovej stránke alebo u autorizovaných predajcov.

Sú nejaké dokumentárne filmy alebo knihy o AC/DC, ktoré by som si mal pozrieť alebo prečítať?

Existuje niekoľko dokumentárnych filmov a kníh o AC/DC, vrátane „AC/DC: Let There Be Rock“ a knihyAC/DC: Maximum Rock & Roll“.

Prečítajte si tiež
To Top