music ZONE

Jean-Michel Jarre a Brian May vystúpia na bratislavskom moste SNP

Jean-Michel Jarre a Brian May vystúpia na bratislavskom moste SNP

Jean-Michel Jarre, svetoznámy francúzsky skladateľ a pionier elektronickej hudby, a Brian May, legendárny gitarista skupiny Queen, sa spoja, aby otvorili medzinárodný festival Starmus v Bratislave. Koncert pod názvom „Bridge from the Future“ bude slávnostne zahájený na bratislavskom Moste SNP, symbolizujúcom prepojenie minulosti s budúcnosťou. Toto jedinečné spojenie hudby, vedy a umenia sa uskutoční v rámci festivalu, ktorý prebieha od 12. do 17. mája 2024.

Most SNP, známy svojou ikonickou UFO vežou, bol vybraný Jarreom ako dokonalá kulisa pre otvárací koncert. Jarre, ktorý sa preslávil svojimi grandióznymi hudobnými a vizuálnymi šou, vníma tento most ako metaforu prepojenia časových období a kultúr. Jeho koncert, zameraný na futuristickú viziu, má osláviť ľudskú vynaliezavosť a kreativitu, zatiaľ čo špeciálny hosť Brian May pridá do večera rockovú energiu a charizmu.

V rámci tlačovej konferencie v Bratislave Jarre uviedol, že koncept koncertu „Bridge from the Future“ bol navrhnutý s cieľom inšpirovať a povzbudiť účastníkov festivalu Starmus k premýšľaniu o budúcnosti a možnostiach, ktoré nám môže priniesť. Podľa Jarreho, veda a umenie majú spoločné poslanie – hľadať nové horizonty a prekračovať hranice poznania. S týmto prístupom koncert slúži nielen ako oslava hudby a vedy, ale aj ako výzva k aktívnej účasti na formovaní lepšieho sveta.

Brian May, ktorý okrem svojej hudobnej kariéry získal doktorát z astrofyziky, svojím vystúpením na festivale Starmus spája dve svoje vášne – hudbu a vedu. Jeho účasť na projekte „Bridge from the Future“ zvýrazňuje prelínajúce sa cesty hudby, vedy a umenia.

Festival Starmus, ktorý je známy svojou schopnosťou spájať vedcov, umelcov, hudobníkov a ľudí z celého sveta, sa tak stáva platformou pre diskusiu o budúcnosti ľudstva, o výzvach, ktorým čelíme, a o tom, ako môžeme pracovať spoločne na ich prekonaní. Koncert „Bridge from the Future“ a účasť takýchto významných osobností ako Jean-Michel Jarre a Brian May len zdôrazňuje unikátnosť a význam tohto podujatia pre Bratislavu a pre celý svet.

Vyzývame teda všetkých, aby sa zapojili a stali súčasťou tohto nevšedného zážitku, ktorý nám prinesie nielen nadšenie z hudby a umenia, ale aj posilní našu vieru v súčinnosť vedy a kreativity na ceste k lepšej budúcnosti.

Prečítajte si tiež
To Top