music ZONE

Linkin Park ohlasuje vydanie albumu najväčších hitov

Linkin Park ohlasuje vydanie albumu najväčších hitov

Legendárna rocková kapela Linkin Park odhalila podrobnosti o svojom prvom albumu najväčších hitov, ktorý mapuje ich viac ako dve desaťročia trvajúcu kariéru. Album s názvom „Papercuts (Singles Collection 2000-2023)“ obsahujúci 20 piesní bude vydaný 12. apríla 2024 prostredníctvom Warner Records, oznámila skupina v piatok 23. februára 2024.

Okrem toho Linkin Park vydal „Friendly Fire“, doteraz nepočutú skladbu, ktorá vznikla počas nahrávania ich posledného štúdiového albumu „One More Light“ z roku 2017. Podobne ako „Lost“, predtým nevydaná skladba zverejnená minulý rok ako súčasť výročnej kolekcie k 20. výročiu albumu Meteora, „Friendly Fire“ predstavuje silný vokálny výkon Chestera Benningtona, ktorý zomrel v roku 2017.

Gitarista Brad Delson hovorí o skladbe „Friendly Fire“: „Keď sme začali hľadať nevydanú skladbu na zaradenie do našej kolekcie najväčších hitov, ohromila ma sila piesne, sila rozprávania, sila vokálu, zvuková krajina a vlastne som si myslel, že je bližšie, než sme si možno vtedy uvedomovali.“

Album „Papercuts“ ponúka široký výber hitov Linkin Park, od „In the End“ po „Burn It Down“ až po mash-up s Jay-Z „Numb/Encore“, ako aj „Lost“, ktorá sa po svojom vydaní v roku 2023 stala najnovším top 40 hitom v rebríčku Hot 100 a pomohla albumu Meteora vrátiť sa do top 10 rebríčka Billboard 200. Pre fanúšikov, ktorí chcú mať kompletnú zbierku, bude „Papercuts“ obsahovať aj oficiálnu verziu „QWERTY“, dlho očakávanú raritu.

Mike Shinoda, člen kapely, hovorí: „Pri tvorbe každého albumu Linkin Park chcem, aby som každú jednotlivú skladbu úplne miloval a veril jej. Dúfam, že ak je ktorákoľvek skladba počutá samostatne vo svete, je to niečo, na čo môžem byť hrdý a niečo, čo zapustí korene v poslucháčovi a stane sa súčasťou energie, ktorá nás spája.“

„Kurátovanie skladieb pre ‚Papercuts‘ bolo radosťou,“ pokračuje Shinoda. „Každá pieseň v tejto kolekcii je jedinečným momentom na našej časovej osi a zároveň sa vyvíjajúcim príbehom, ktorý je rovnako náš ako váš. Od nášho prvého vydania ‚One Step Closer‘ po úplne novú ‚Friendly Fire‘, tento zoznam skladieb zahŕňa všetky naše kapitoly doteraz. Ďakujeme, že ste súčasťou našej cesty. Dúfame, že si ‚Papercuts‘ užijete.“

Skladby na albume Papercuts

1. Crawling
2. Faint
3. Numb/Encore
4. Papercut
5. Breaking The Habit
6. In The End
7. Bleed It Out
8. Somewhere I Belong
9. Waiting For The End
10. Castle Of Glass
11. One More Light
12. Burn It Down
13. What I’ve Done
14. QWERTY
15. One Step Closer
16. New Divide
17. Leave Out All The Rest
18. Lost
19. Numb
20. Friendly Fire

Kedy bude vydaný nový album Linkin Park „Papercuts“?

Album „Papercuts (Singles Collection 2000-2023)“ bude vydaný 12. apríla 2024.

Čo obsahuje album „Papercuts“?

Album obsahuje 20 piesní, ktoré predstavujú prehľad najväčších hitov kapely počas viac ako dvoch desaťročí ich kariéry. Okrem toho zahŕňa nikdy predtým nevydanú skladbu „Friendly Fire“ a fanúšikmi obľúbenú „QWERTY“.

Kde bude možné album „Papercuts“ počúvať?

Album bude dostupný na všetkých hlavných streamingových platformách prostredníctvom Warner Records od 12. apríla 2024.

Čo je špeciálne na skladbe „Friendly Fire“?

„Friendly Fire“ je nikdy predtým nevydaná skladba nahratá počas sessions pre album „One More Light“ z roku 2017. Vyznačuje sa silným vokálnym výkonom Chestera Benningtona.

Aké ďalšie hity sú súčasťou albumu?

Album zahŕňa širokú paletu hitov Linkin Park, vrátane „In the End“, „Burn It Down“ a mash-upu s Jay-Z „Numb/Encore“, ako aj skladbu „Lost“, ktorá sa stala hitom v roku 2023.

Bude „Papercuts“ obsahovať nejaké raritné alebo nevydané skladby?

Áno, okrem „Friendly Fire“ album zahŕňa aj oficiálnu verziu „QWERTY“, ktorá bola dlho očakávanou raritou medzi fanúšikmi.

Bude k albumu „Papercuts“ vydaný aj fyzický nosič?

Pre detaily o fyzických nosičoch, ako sú CD alebo vinyl, odporúčame sledovať oficiálne kanály Linkin Park a Warner Records pre najnovšie informácie a možnosti predobjednávky.

Prečítajte si tiež
To Top