music ZONE

Tublatanka oslavuje Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 novou skladbou Súboj víťazov

Tublatanka oslavuje Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 novou skladbou Súboj víťazov

Skupina Tublatanka, známa svojou rockovou energiou, tento rok prichádza s novinkou, ktorá bude rezonovať nielen medzi fanúšikmi rockovej hudby, ale aj medzi priaznivcami hokeja. Ich najnovšia skladba, „Súboj víťazov,“ sa stala hymnou pre Majstrovstvá sveta v hokeji 2024, ktoré sa konajú v Českej republike. Tento hudobný počin nie je len ďalším prírastkom v ich bohatej diskografii, ale predstavuje tiež vzácnu spojnicu medzi rockovou kultúrou a športovým duchom, ktorý Slovensko tak veľmi oceňuje.

Skladba „Súboj víťazov“ bola inšpirovaná nezlomným duchom slovenských hokejistov a ich historickými úspechmi na ľade. Text piesne, ktorý napísala Miroslava Ďurindová, manželka frontmana kapely Maťa Ďurindu, je plný vášne a hrdosti, čo odzrkadľuje hlboký vzťah kapely k tomuto národnému športu. Maťo Ďurinda, spevák a líder skupiny, v piesni spieva o súboji hodnom víťazov, čím odkazuje na bojovného ducha slovenského tímu.

„Keď som bol malý, mojím snom bolo stať sa hokejistom,“ hovorí Ďurinda, „a hoci som sa neskôr dal na hudobnú dráhu, láska k hokeju mi zostala.“ Jej vplyv na jeho život je nezmazateľný, čo dokazuje aj týmto hudobným počinom, ktorý má spojiť fanúšikov rôznych generácií a záujmov.

Videoklip k piesni režíroval Karol Vosátko a kamera bola v rukách Maroša Derlana. Vo videu sú prepletené zábery z histórie slovenského hokeja, vrátane oslavných momentov z Majstrovstiev sveta v hokeji 2002, kde Slovensko získalo zlaté medaily, až po nedávne úspechy na olympijských hrách. Tento klip nie je len vizuálnym doplnkom k hudbe, ale aj emotívnou cestou skrz významné momenty slovenského športu.

„Zaviedli sme aj typický slovenský nástroj, fujaru, do skladby, čím sme chceli ešte viac zdôrazniť národný charakter piesne,“ dodáva Ďurinda. Tento element dodáva piesni autentický slovenský nádych, čím sa stáva nielen oslavou hokeja, ale aj kultúrneho dedičstva Slovenska.

Skladba „Súboj víťazov“ a jej špeciálna verzia „Gól song“ sú pripravené zahrať dôležitú úlohu na štadiónoch počas hokejových zápasov, a taktiež majú za cieľ spájať fanúšikov na tribúnach aj mimo nich. Tublatanka tak pokračuje vo svojej misii rozvíjať slovenskú hudbu a zároveň podporovať národný šport, čo dokazuje ich neustály záväzok obohatiť slovenskú kultúru a komunitu.

Prečítajte si tiež
To Top